Jste zde

Embedded World 2021: 13400 návštěvníků a 301 vystavovatelů

Embedded World se stejně jako všechny veletrhy, které chtějí současnou situaci přežít, přesunul do online prostoru. Reputaci obhájil, konferenční program měl srovnatelný počet návštěvníků jako naživo.

Embedded World patří mezi několik akcí, které v loňském roce proběhly ještě před celosvětovou stopkou. Nabízí tak zajímavý pohled na počty návštěvníků a vystavovatelů. V době největšího rozmachu veletrhů naživo, na které můžeme jen vzpomínat, během tří dnů přišlo na norimberské výstaviště 31 tisíc lidí a 1100 vystavovatelů. To byl rok 2019. Únor 2020 byl předzvěstí událostí příštích a citelně zasáhl globální firmy a jejich chuť cestovat. Ročník 2020 tak znamenal pokles na 14 tisíc návštěvníků a 900 vystavovatelů. Letošní plně digitální edice si připsala 13400 návštěvníků a 300 vystavovatelů, což lze označit za úspěch.

Embedded World dlouhodobě těží z toho, že má úzkou specializaci a kvalitní program. Jeho těžiště tvoří konference a bloky přednášek a prezentací. Klasický veletrh je v tomto případě spíše doplňkem. Tento model je běžný u globálních technologických konferencí.

Zatímco u klasického veletrhu je motivací veletržní zprávy zaplnit výstaviště stánky i návštěvníky, v online prostoru se na to tolik nehraje. Online prostor vyžaduje obsah a formu. Odpadají tak zástupy návštěvníků, kteří se přišli jen podívat. Stejné je to i s vystavovateli, kteří musí mít co říct a vědět, jak to udělat. Fenoménem doby digitální se tak stávají virtuální pavilony velkých firem, které jsou dostupné prakticky trvale a firmy je jen linkují k jednotlivým akcím.

Program se také roztahuje v čase, Embedded World měl poprvé celkem pět dní a velmi prakticky načasoval program s ohledem na očekávanou návštěvu z různých časových pásem na celém světě. Největší ohlas měly odborné panely Embedded AI, Safety & Security, Embedded Vision a konektivita. Potenciál online prostředí naplno odhalila konference embedded.intelligent.systems, která zahrnula 234 přednášek a 19 kurzů, což je ve fyzickém světě sotva proveditelné.

Většina programu Embedded World je dostupná online až do 30 června na adrese: https://www.embedded-world.de/en/programme

Příští ročník je ohlášen na 15.-17. březen 2022. 
https://www.embedded-world.de/en

 

Hodnocení článku: