Jste zde

Farnell element14 mění název na Farnell, An Avnet Company

Od1. března 2019 mění Farnell element14 svůj název na Farnell, An Avnet Company.  Firma Farnell slouží svým zákazníkům již od roku 1939 a touto změnou názvu chce zákazníkům dát najevo, že se na ni mohou spolehnout i nadále a že se stala klíčovou součástí společnosti Avnet. 

Společnost Farnell se stala součástí firmy Avnet v roce 2016, a to při akvizici své mateřské společnosti Premier Farnell.  Značky působící pod firmou Avnet spolupracují, aby mohly zákazníkům i dodavatelům poskytovat přehlednou a komplexní nabídku.  Společnost Avnet pomocí řady strategických akvizic rozšířila své schopnosti a umožňuje malým i velkým výrobcům spravovat celý životní cyklus jejich výrobků – od prvotního nápadu až po globální distribuci – mnohem úspěšněji než dříve.  Avnet nyní dokáže podporovat každou fázi životního cyklu výrobků a je prvním distributorem, který umí poskytovat skutečně komplexní řešení výhradně z vlastních prostředků – od prvotního nápadu a prototypu až po masovou výrobu.

Zákazníci už v žádné fázi výroby svých produktů nemusí hledat a posuzovat potenciální nové spolupracující firmy a díky spojení firem Farnell a Avnet jim pro celý vývojový cyklus stačí jeden partner. Tím ušetří čas i náklady a dokážou si poradit ve všech sebesložitějších fázích produktového vývoje.

Společnost Farnell vznikla v roce 1939 pod názvem AC Farnell Limited a po spojení s americkou firmou Newark Electronics v roce 1996 se přejmenovala na Premier Farnell.  Tímto sloučením vznikl jeden z prvních distributorů, kteří zákazníkům nabízeli nákupy dílů po internetu. Zároveň došlo ke vzniku online komunity element14 sdružující více než 600 000 lidí se zájmem o design elektroniky, kteří výsledky své práce sdílejí s ostatními, aby se od nich mohli učit.  Společnost Farnell se v roce 2008 přejmenovala na Farnell element14 a v roce 2016 se po akvizici mateřské firmy Premier Farnell stala součástí podniku Avnet.

Společnost AC Farnell Limited už od svých počátků ve 30. letech 20. století pomáhala zákazníkům se zaopatřováním dílů, kdykoli potřebovali. Ani dnes tomu není jinak a každoročně se na ni spoléhají stovky tisíc klientů. 

V souvislosti se slučováním se severoamerická firma Newark element14 přejmenuje na Newark, An Avnet Company, aby zákazníci snadno poznali, pod čí křídla patří. 

Hodnocení článku: