Jste zde

Hannover Messe 2022 nabídne hledání odpovědí na žhavé otázky

Ochrana klimatu, energetická závislost na fosilních palivech i snížení závislosti výroby na dovozu nejsou nová témata, ale dnešní doba akceleruje jejich řešení. Hannoverský veletrh tak bude místem, kde průmysl a spolková vláda budou hledat shodu.

Přerušení dodavatelských řetězců i energetická krize mají zásadní vliv na hospodářství v celé Evropě. Německá vláda tradičně spolupracuje s průmyslovými podniky na hledání proveditelných řešení. K této diskuzi se mimo jiné využívají velké konference a veletrhy, jako Hannover Messe. Ve dnech 30. května až 2. června tak budou v Hannoveru diskutovat vystavovatelé veletrhu HANNOVER MESSE se zástupci politiky, hospodářství a vědy. Naše ekonomika je zásadní formou propojena s německou, takže je určitě důležité sledovat, jaké kroky přijmou naši partneři jako cestu ze současné situace. Zatímco v roce 2019, kdy veletrh proběhl, bylo možné označit témata konference za aktuální, dnes jsou vyloženě žhavá.

Mezi 2 500 vystavujícími společnostmi jsou firmy jako Siemens, Bosch, Schneider Electric, Schaeffler, Google, Microsoft, SAP nebo Service Now, stejně jako mnoho středně velkých průmyslových firem, jako Beckhoff, Festo, Harting, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact nebo Lenze. Dále zde budou významné výzkumné ústavy, jako je Fraunhofer nebo KIT, a přibližně 150 start-upů, pro které je veletrh HANNOVER MESSE ideální platformou pro navazování kontaktů s odvětvím.

Čtyři dny veletrhu přinesou dohromady více než 600 přednášek a panelových diskuzí

Hlavní konference veletrhu H'Up se zaměří na udržitelnost, ochranu klimatu a zelený vodík. První den budou odborníci na energetiku ze společností Bosch, Siemens a Nea Green diskutovat o diverzifikaci energetiky s pomocí tzv. zeleného vodíku.  Druhý den proběhne 3. Lightweighting Summit Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK). Pod záštitou spolkového ministra hospodářství Dr. Roberta Habecka stanovuje jasné cíle v oblasti ochrany klimatu, účinného využívání zdrojů a odolnosti. Vzhledem k celosvětové politické situaci jsou tato témata aktuálnější než kdykoli předtím.

Konferenční program Průmyslu 4.0 v hale 8 se bude věnovat řešením pro digitální dvojčata, ekonomiku platforem B2B, interoperabilitě, aditivní výrobě, prediktivní údržbě a související kybernetická bezpečnosti. Novým tématem je výroba jako služba (Manufacturing-as-a-Service, MaaS), která nabízí nové obchodní modely, ale také zvýšení odolnosti, transparentnosti, udržitelnosti a flexibility dodavatelských řetězců. Tyto výhody se v automobilovém průmyslu projevují v rozsáhlém projektu Catena-X..

V letošním roce si pozornost zaslouží i fórum Energy 4.0. Zaměřuje se na trendy pro energeticky inteligentní, klimaticky šetrnou a udržitelnou budoucnost. Špičkoví odborníci budou diskutovat o tom, jak můžeme dosáhnout energetické transformace, udržitelnějšího využívání zdrojů a radikálního snížení emisí CO2

O veletrhu HANNOVER MESSE

HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho nosné téma „Průmyslová transformace“ spojuje výstavní oblasti Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics, Engineered Parts & Solutions, Global Business & Markets a Future Hub. Mezi hlavní témata patří digitální platformy, Průmysl 4.0, bezpečnost IT, CO2 neutrální výroba, umělá inteligence, lehké konstrukce a Logistika 4.0. Program doplňují konference a fóra. Nejbližší ročník se bude konat v Hannoveru od 30. května do 2. června 2022. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2022 je Portugalsko.Letošního ročníku se účastní  2.500 vystavovatelů ze 60 zemí.

I v letošním roce mají čtenáří Hw.cz možnost získat vstupenky na veletrh zdarma na základě registrace na webu veletrhu

https://www.hannovermesse.de/en/

Hodnocení článku: