Jste zde

Hannover Messe pro průmysl, CeBIT po 33 letech končí

Jeden z největších evropských promotérů veletrhů Deutsche Messe včera oznámil, že řadu témat a oborů veletrhu CeBIT bude od příštího roku uvádět v rámci průmyslových veletrhů Hannover Messe.

CeBIT tak končí. Důvodů je několik. CeBIT se v posledních letech vydal směrem k technologickým show amerického nebo asijského formátu. Německo a střední Evropa vůbec ale nejsou dostatečně živou destinací, kam by proudili návštěvníci i odborníci ze sektorů spotřební elektroniky. Hlavním regionem vývoje i spotřeby elektroniky je dnes Asie. Americký trh je dobrým místem, kde se toto nadšení přenáší do zbytku světa. Evropa a Německo zvlášť jsou celosvětovým tahounem technologií pro průmysl a to jak ze strany vývoje, tak využití.

Tyto obory mají velkou podporu u firem, které vystavují na Hannover Messe. Pořadatel Deutsche Messe se tak soustředí na průmyslové technologie a řadu témat z CeBITu přesune právě na průmyslový veletrh. Pro řadu účastnických firem to představuje spíše úlevu, protože odpadá dilema výběru toto lepšího veletrhu a nebo vysoké náklady, spojené s účastí na obou akcích. 

Z hlediska průmyslového veletrhu a zákazníků z tohoto sektoru je to dobrá zpráva. Na Hannover Messe přibude novinek a zajímavých věcí, které jsou v řadě případů právě na pomezí zábavního a průmyslového sektoru – to je příklad augmented reality i virtuální reality.

https://www.hannovermesse.de/home

Hodnocení článku: