Jste zde

Hardware pro PLC,HMI, IoT a průmysl 4.0

V době, kdy sílí poptávka po super chytrých řešeních pro průmysl, přicházejí také výrobci komponent se svými návrhy, jak tyto systémy realizovat.

Německý Congatec, známý zejména díky koncepci vestavných a modulových počítačů, představil v Japonsku na konferenci ESEC 2017 novou řadu počítačů a serverů pro robotiku a systémy řízení v reálném čase. Počítá přitom s tím, že strojní učení i kybernetické systémy budou pro své algorytmi potřebovat dostatečný výpočetní výkon i datovou platformu, schopnou řešit fenomén big data.
Cílový trh si Congatec nevybral náhodou. Vedle skvělého renomé japonského průmyslu a robotiky byla před pár týdny podepsána na CeBITu v Hannoveru deklarace o průmyslové spolupráci mezi Německem a Japonskem.
V Japonsku se řada firem věnuje vývoji humanoidních, lékařských i průmyslových robotů a právě nabídka výkonných a sofistikovaných systémů řízení může být zajímavá. Congatec na rozdíl od jiných firem do svých embedded systémů používá výhradně top komponenty, počínaje procesory Intel a AMG, což poskytuje garanci dlouhodobé morální životnosti systémů. Důležitým faktorem je také předpoklad toho, že zařízení budou operovat v real-time režimech.

Na konferenci v Japonsku firma úspěšně předvedla virtualizované řešení PLC řízení robota, HMI portálu pro operátora, IoT gateway pro vzdálený monitoring včetně konektivity pro kooperaci v reálném čase a datového úložiště. Systém je vybaven aplikačním rozhraním pro přístup systémů prediktivní údržby.

http://www.congatec.com/en/technologies/com-express/com-express-type-7.html   

Hodnocení článku: