Jste zde

IDT součástí Renesas

Renesas koupil Integrated Device Technology. Posiluje tak své portfolio obvodů pro RF, časovače, paměťová rozhraní a senzoriku, tedy oblasti, ve kterých je IDT silná. Spolu s portoliem MCU Renesas tak posilují ekosystém součástek s jednou značkou a jednou podporou.

I když by se mohlo zdát, že nákupy firem ubírají pestrosti nabídky, v případě součástek na tom zákazník většinou vydělá. Firmy jsou schopné nabídnout zaručeně společně fungující ekosystémy a referenční návrhy, které omezí rizika vývoje a samozřejmě urychlí vývoj.

V případě Renesas se tak silný výrobce MCU, system-on-chip a obvodů pro power management spojuje s IDT, která umí úplně jiné typy obvodů. Vedle automotive, který pro Renesas představuje jeden z hlavních cílových oborů, tak společné portfolio bude cílit mimo jiné na senzoriku řízení kvality vzduchu v budovách, senzory proudění v průmyslu nebo vybavení BTS mobilních operátorů a datové infrastruktury.
Renesas také předpokládá, že v oblasti automotive se vedle řídících systémů pro autonomní řízení nebo infotainmentu bude věnovat také řídícím systémům motorů a dodávky paliva.

Hodnocení článku: