Jste zde

ISP Futuretec představil možnosti 5G v sítích providerů

Konference v netradičním prázdninovém termínu navázala na tradici z doby předcovidové a ukázala, že odborníci tento způsob předávání informací a výměny zkušeností potřebují.

Kdyby před dvěma lety kdokoli přišel za event manažerem a prohlásil, že konferenci uděláme v srpnu, zkušený expert by se mu vysmál a následovala by přednáška o nevhodnosti takového termínu. Jenže nyní je situace jiná. Máme za sebou rok a půl zákazu akcí s různou intenzitou a lidé už se těší, až se potkají jinde než na obrazovce svého notebooku.

Tato úvaha vedla VanCo a jeho partnery k uspořádání skutečné živé konference v srpnu. 19.srpna se tak na vysočině konala konference ISP Futuretec, která hlavní přednáškový program doplnila sérií workshopů s možností si jednotlivé technologie prakticky vyzkoušet. Bylo možné si osahat různé technologie od nejnovějších mikrovln, přes modelování pokrytí WiFi signálem až k systémům pro dálkový dohled a monitoring.

Na programu byla dvě velmi aktuální témata a to technologie 5G a Wifi-5-6-7, která se z oblasti futuristických vizí a úvah výrobců čipových sad přesouvají do oblasti realizace.

Například téma 5G bylo věnováno možným řešením 5G sítí pro regionální operátory pomocí virtualizace jádra sítě. Díky virtualizaci je možné snížit náklady i komplexnost celého 5G ekosystému tak, aby byl dostupný i pro běžné ISP pro pevné připojení. Přednášejí se věnoval i jednotlivým blokům  5G infrastruktury - co je nutné, co nutné není a co může providerům  rozšířit možnosti podnikání.

Velký prostor na konferenci i v praktických ukázkách měly mikrovlnné i optické technologie.  Těm se věnovaly i tématické workshopy, ve kterých se technologie pouze neprezentovaly, ale reálně se s nimi pracovalo. To bylo vidět i na cvičné horolezecké stěně, kde se kromě protažení zejména probírala bezpečnost práce ve výškách. Stejný zájem byl i o tradiční expozice, kde většina partnerských firem, představila své novinky. HW server představil nové produkty pro dohled a monitoring sítí i chytrých budov s cloudovým řešením, které mohou poskytovatelé služeb začlenit do svého portfolia.   

https://www.isp-konference.cz/isp-futuretec-2021/isp-futuretec-2021
https://www.isp-konference.cz/isp-futuretec-2021/hlavni-program
https://hwserver.cz/

 

Hodnocení článku: