Jste zde

IT firmy mají světu IoT co nabídnout, potvrzuje Alternetivo

Jednou z cloudových platforem, které České Radiokomunikace pro sběr, vlastní měření a vizualizaci dat v síti LoRaWAN nabídnou, je Maxifi firmy Alternetivo. Může sloužit jako dashboard pro daty z různých zařízení, zákazník tak má okamžitý přehled o měřených veličinách.

Maxifi představuje end to end řešení pro vlastní měření a práci s daty. Zákazník má data uložená v CRA IoT cloudu a ta jsou v rámci řešení přístupná prostřednictvím aplikace v počítači, tabletu či mobilu. V rámci aplikace je možné využít analýzy, přehledy a grafy, které je také možné exportovat. Lze využít již zaintegrovaná a doporučená IoT zařízení, případně na míru přidat další zařízení, která zákazník vlastní. Aplikace také nabízí možnost emailové a SMS notifikace při dosažení definovaných hodnot a tvorbu vlastních uživatelských rozhraní s nastavením práv.

Nabídka aplikace Maxifi u CRA je zajímavá zejména proto, že Radiokomunikace svůj oT cloud staví jako technologicky neutrální službu, kterou lze využít pro jakoukoliv platformu i mimo LoRaWAN a je rovněž kompatibilní i s analytickými a business intelligence nástroji třetích stran.

„V rámci IoT, kromě samotné infrastruktury, chceme poskytovat i další služby a řešení, která zákazníkům zjednoduší využívání IoT a dat, která s tím souvisí. Konečná data jsou zdrojem informací, které zákazník následně může využít pro svůj další byznys a zefektivnění své činnosti. Soustředíme se především na utility, energetiku, chytrý průmysl, smart cities a zemědělství. V rámci poskytování našich služeb se spojujeme se silnými partnery, jako je například Alternetivo,“ dodává Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

CRA poskytují služby v oblasti IoT od roku 2016. IoT síť postavená na platformě technologie LoRaWAN pokrývá v současné době 73 % obyvatelstva na celém území ČR.

Hodnocení článku: