Jste zde

Kafemlejnek.tv – jak se vyrábí chytré zásuvky

Kafemlejnek určitě znají vývojáři software. Tvůrci populárního blogu tentokrát navštívili firmu, která vyrábí hardware. Na rozhovor s Honzou Řehákem v Netio Products se můžete podívat.

NETIO Products pozvali Kafemlejnek.tv do svého sídla – rodinného domku na jihu Prahy. Jedná se o startup, který vyrábí a prodává chytré zásuvky po celé Evropě. Chytré zásuvky zvládají přesné měření protékajícího proudu, spotřeby a vzdálené řízení spínání. Zásuvky můžete programovat ve skriptovacím jazyce Lua, posílat jim XML, JSON, můžete jim zavolat přes SIP, nebo pingnout přes HTTP. Spínání můžete naschedulovat, jednoduše zajistíte autorestart neposlušných strojů na druhé straně zásuvky.

Zásuvky jsou navíc vyráběné z kvalitních komponent a autoři si dali dost práce s tím, aby mohli říct, že se jedná o zařízení vhodné pro průmysl. Například při aktualizaci firmware vám nevypadne na druhé straně proud. Stejně tak minimalizují náběhové zatížení. Mají za sebou i řadu certifikací, o kterých se v díle také pobavíme. Připravili jsme pro vás i prohlídku různých standardů elektrických zásuvek, které po Evropě můžete najít.

 

Firma NETIO Product také spustila soutěž a s vítězi se podělí o 3 jejich chytré zásuvky. Pravidla soutěže jsou uvedena zde: https://www.netio-products.com/cs/novinky/kafemlejnek-tv-chytre-zasuvky-pro-prumysl

Cílem je naprogramovat nejzajímavější a nejužitečnější Lua skript pro ovládání zásuvky a vítěze soutěžeme vybereme společnými silami s Honzou Řehákem a zveřejníme je v některém z příštích Kafemlejnků.

https://kafemlejnek.tv/dil-42-netio-chytre-zasuvky-pro-prumysl-soutez/

Hodnocení článku: 

Komentáře