Jste zde

Komunita element14 spouští návrhářskou soutěž na pomoc s bojem proti COVID-19

Komunita společnosti Avnet oznámila spuštění vývojářské soutěže „Fighting Germs“ ve skupině Project14. Soutěž je určená vývojářům a technikům z komunity element14, kteří se rádi věnují řešení problémů, a hledá inovativní nápady na efektivní likvidaci virů ve snaze omezit šíření COVID-19.

Cílem soutěže je přimět členy komunity element14 k vytvoření cenově dostupného projektu založeného na prostředcích a komponentách, které mají ostatní rovnou k dispozici, aby mohli daný projekt snadno okopírovat. Spousta lidí po celém světě pomůže svými nápady zpomalit a předcházet šíření COVID-19 ve svém okolí.

Každý má příležitost se zapojit do úsilí o zpomalení nákazy – a šikovná komunita techniků, tvůrců a kutilů se na tomto úsilí může významně podílet. Vývojářská soutěž se přímo zaměřuje na nejakutnější globální problém dneška a zároveň podněcuje komunitu element14, aby se zapojila do boje proti šíření pandemie. Na rozdíl od ostatních vývojářských soutěžích nemusí její účastníci splňovat žádné předpoklady. Několik inspirací pro možná řešení:
  • ochrana obličeje,
  • sledování tělesné teploty a související řízení přístupu,
  • bezkontaktní dezinfekce povrchů, kterých se často někdo dotýká,
  • automatické testování na onemocnění.

Vítěz hlavní ceny návrhářské soutěže „Fighting Germs“ si odnese poukaz na nákup za 200 $ na webu cz.Farnell.com, dar 200 $ pro svoji preferovanou dobročinnou organizaci bojující s COVID-19 a dále termokameru Flir.Další 3 výherci dostanou po 100$ poukazech na nákup na webu cz.Farnell.com na podporu jejich vývojářské činnosti a dále dezinfekční UV lampu. Členové se do soutěže mohou zapojit samostatně nebo ve skupinách (pod podmínkou spolupráce na dálku).

Členové komunity element14 v této měsíční projektové soutěži rozhodují o vítězích, vymýšlejí nová témata a hlasují o tématech, na která se chtějí zaměřit. Díky otevření soutěže široké veřejnosti se mohou nováčci, experti i všichni ostatní seznamovat s prací kolegů a sdílet a realizovat své nápady. Vývojářská soutěž „Fighting Germs“ skupiny Project14 probíhá až do 15. června. Vítězové budou oznámeni 29. června.

Projekty, které jsou součástí soutěže „Fighting Germs“

    

 

Další informace o skupině Project14 a vývojářské soutěži „Fighting Germs“ najdete na adrese https://www.element14.com/community/community/project14/fightinggerms

Hodnocení článku: