Jste zde

RTG defektoskopie na Hw.cz

V rámci elektrotechniky existují dvě hlavní oblasti, kde se rentgen uplatňuje. V elektronice je to osazování malých součástek určených pro povrchovou montáž (SMT), kde se kontroluje kvalita spojů a výskyt vad. V silové elektrotechnice se rentgenem kontrolují celé výrobky jak po výrobě, tak při reklamacích.

Ve spolupráci se společností ELEDUS s.r.o. vám přinášíme  seriál o kontrolách kvality ve výrobě elektroniky. Protože je ELEDUS českou společností, která vyvíjí a vyrábí rentgenové inspekční přístroje, budeme se věnovat zejména kontrolám touto technologií. Obsahem seriálu bude zejména popis oblastí, kde se nejvíce rentgenová kontrola dá uplatnit a k jakým účelům slouží nejlépe. Dále zde získáte náhled na to, kdy je vhodné používat optickou inspekci a pro co je vhodnější rentgenová, jaké parametry jsou důležité při výběru rentgenu a také zlehka zabrousíme k problematice výpočetní tomografie (CT).

           

Rentgenového záření je využíváno stále více, protože existuje mnohem víc případů, kdy je potřeba se podívat skrze opticky nepropustný materiál. Rentgenové záření má obrovskou výhodu v tom, že dokáže skrze tyto materiály procházet.

Hodnocení článku: