Jste zde

Milník pro Raspberry PI – Rostoucí zájem pro profesionální aplikace

Oblíbenost Raspberry Pi v hobby aplikacích je vysoká. Některé průmyslové aplikace nejsou tak náročné na provozní prostředí, aby bylo nutné použít drahé řešení s průmyslovými kontroléry. Existuje možnost využít levnějšího řešení v podobě Raspberry Pi. Farnell element14 uspořádala setkání zákazníků se zaměřením na profesionální a průmyslové aplikace pomocí Raspberry PI a zájem byl enormní.

Seminář, který byl zorganizován za podpory Nadace Raspberry Pi, se uskutečnil ve Stuttgartu-Böblingenu dne 13. června 2018 a představil prezentace od zákazníků, kteří vyvinuli průmyslová řešení založená na Raspberry Pi v různých sektorech. Farnell element14 usiluje o podporu zákazníkům, kteří vyvíjejí své produkty. Ať už se jedná o poskytování správných produktů, odborných znalostí nebo příležitostí pro zákazníky. Dává jim příležitost, aby se poučili ze svých kolektivních zkušeností. Tato událost poskytla zákazníkům zkušenosti s vývojem a navrhováním profesionálních řešení založených na Raspberry Pi. Zákazníci mluvili s odborníky o možnostech a výhodách používání Raspberry Pi a doplňkových produktů pro profesionální řešení.

Tři zákazníci Farnell element14 představili své zkušenosti s vývojem profesionálního řešení:

  • Exceet: zařízení k měření krevního tlaku
  • Univerzita Düsseldorf: německé řešení zabezpečení
  • Digital Concepts: : Polyrack- gateway pro pro zařízení EnOcean

 

Součástí akce byla také prezentace Nadace Raspberry Pi a praktické ukázky na pracovištích, kde delegáti mohli diskutovat se zájemci o projektech včetně technických detailů. Tato událost je významný krok vpřed při identifikaci nových projektových oblastí pro rozšíření Raspberry Pi na průmyslových trzích. Farnell element14 mimo jiné ukázalo, že je centrála pro zákazníky, kteří chtějí využít možnosti Raspberry Pi.

Vzhledem k vysokému zájmu a zpětné vazbě od zákazníků Farnell element14 nyní uvažuje o další události pro zákazníky, kteří se z kapacitních důvodů nemohli zúčastnit.

 

Co vše lze pomocí Raspberry Pi realizovat?

 

Hodnocení článku: