Jste zde

NI Connect 2024: inovace pokračují, AI míří do LabVIEW

Na konferenci NI Connect 2024 pro zákazníky, partnery a lídry v oboru představila společnost Emerson své nejnovější novinky v hardwaru a softwaru NI, které zvýší efektivitu práce inženýrů.

Minulý rok byl pro značku NI velmi dynamický. Oznámená akvizice společností Emerson a přerušení toku novinek, na který byli zákazníci zvyklí, vyvolaly řadu otázek, jakým směrem se značka bude dál vyvíjet. Na to ovšem Divize testování a měření společnosti Emerson, do které nově celé NI patří, odpověděla ve velkém stylu. NI Connect 2024, technologická konference dříve známá jako NI week, přinesla řadu novinek včetně NI LabVIEW a ujištění, že vývoj testovacích a měřících technologií NI rychle pokračuje, včetně integrace nástrojů umělé inteligence.

"Jsme nadšeni, že se můžeme podělit o naši vizi využití síly umělé inteligence při testování a měření a pokračovat v našem závazku inovovat naše špičkové produkty NI. Díky našemu inovativnímu, bezpečnému a odbornému přístupu přineseme revoluci v inteligentním testování v celém odvětví," uvedla Ritu Favre, prezidentka skupiny Emerson's Test and Measurement Business.

Aby Emerson udržel rytmus neustálého zlepšování technologického a softwarového plánu NI, zavázal se zajistit robustní podporu výzkumu a vývoje v klíčových produktech značky NI, jako jsou LabVIEW a TestStand, a vybudovat komplexní, propojený pracovní postup s využitím doplňkových produktů v rámci sady NI LabVIEW+. Mezi nové produkty NI představené na konferenci NI Connect patří:

NI LabVIEW
Nejnovější iterace NI LabVIEW se zaměřuje na pracovní postupy kolaborativního inženýrství a integruje nové funkce, jako jsou vylepšení funkcí diff a merge, správa verzí a podpora pro volání sestavení NET Core Assemblies (.NET 8).

Odborníci NI předvedli, jak lze umělou inteligenci využít ve vývojových nástrojích, jako je LabVIEW, ke zvýšení produktivity uživatelů. Mezi funkce patří automatizace popisu kódu a dokumentace – nezbytná funkce pro běžný případ použití, kdy inženýr dědí kód s nejasným provozem. Kromě toho tým NI testuje technologii umělé inteligence pomocí LabVIEW a shromažďuje registrace pro širší program, který bude brzy spuštěn.

NI LabVIEW "Community Edition"
V návaznosti na tyto investice společnost oznámila, že NI LabVIEW Community Edition, původně představená v roce 2019, je nyní pro studenty zdarma. Části NI LabVIEW, počínaje Icon Editorem, se také stanou open source, aby se podpořila větší spolupráce komunity.

NI InstrumentStudio Professional
Společnost oznámila NI InstrumentStudio Professional, které bude uvedeno na trh v červenci a rozšíří funkcionalitu doprovodného softwaru PXI InstrumentStudio tak, aby pokryla větší část pracovního postupu elektronické validace, včetně automatizace a přizpůsobení měření. InstrumentStudio Pro je navrženo tak, aby spolupracovalo s LabVIEW a TestStand a bude automaticky přidáno držitelům licencí LabVIEW+ sady, čímž se zvýší hodnota, kterou získají.

NI PXI Hardware
Emerson pokračuje v posilování svého hardwarového portfolia NI PXI a zahrnuje nejnovější přírůstky, jako je přídavný modul NI PXIe-5633 Vector Network Analyzer (VNA), digitální vzorový přístroj PXIe-6571 a řada nových kontrolérů postavených na procesorech Intel Core 11.genenrace. Toto úsilí podtrhuje závazek společnosti Emerson rozšířit svůj katalog řešení, jako je NI Semiconductor Test System (STS), který slaví své 10-leté výročí.

https://www.ni.com/en.html  
Emerson.com

Hodnocení článku: