Jste zde

Nová adresa, nový přístup: Bosch Iot Campus Berlín

Bosch otevřel v Berlíně nové vývojové centrum v netradičním stylu. Bude v něm vyvíjet a prodávat vše, co dokáže využít IoT. V tradiční firemní struktuře divizí tak vznikne vertikála, která zrychlí nasazení digitálních technologií.

K vybudování nového centra v Berlíně vedly Bosch dva zásadní faktory. I když na IoT pracovaly všechny divize a dceřiné firmy Bosch, kterých se digitální technologie týkají, integrace a vývoj propojených služeb nebyl na té úrovni, kterou si vedení firmy představovalo. Stálý vývojový tým, který nyní čítá asi 250 lidí posílí v příštím roce na 400. Druhým faktorem, který ovlivnil způsob a místo provedení byla dlouhodobá iniciativa německé vlády a Berlína, dát městu další přívlastek: evropský hotspot digitálních technologií. A protože Němci berou tyto iniciativy poměrně vážně a jsou v nich úspěšní, campus firmy Bosch má adresu v Tempelhofském přístavu.

IoT Campus osídlí experti na IoT a digitální technologie, kteří dosud pracovali v jednotlivých divizích, ať už jde o řešení pro Industry 4.0, propojená a autonomní auta, chytrá města nebo smart home. Připojí se k nim také pobočka Bosch Software Innovations, která stojí za vývojem celého cloudového řešení Bosch IoT Suite. Vedle vývoje software je nové centrum vybaveno pracovišti pro vývoj a testování prototypů.

Z takového uspořádání bude Bosch profitovat nejen lepší komunikací uvnitř týmu, ale také při jednání se strategickými zákazníky, kterým divizní systém nedokázal vždy jednoduše a na jednom místě poskytnout odpovědi na jejich otázky. Nové sídlo a struktura zjednoduší firmě Bosch také podporu a akvizici zajímavých firem a start-upů.

Hodnocení článku: