Jste zde

Nová jednička na trhu výkonových zesilovačů: Cree.

Cree kupuje od Infineonu divizi výkonových zesilovačů. Proč právě Cree? Vedle každému známých LED diod firma desítky let buduje divizi výkonové elektroniky Wolfspeed, pod kterou nyní přejde část Infineonu.

Wolfspeed, specialista na výkonovou elektroniku, je mimo jiné známý aplikací galium nitridových tranzistorů (a to i na křemíkových deskách – technologie GaN-on-SiC) Tyto součástky pro firmu vyrábí právě Infineon v kalifornské továrně, která je také součástí akvizice. Razantním vstupem do RF byznysu se tato součást firmy Cree chce dostat na vedoucí pozici v dodávkách výkonových součástek pro mobilní sítě 4G a 5G na celém světě. Přístup k zákazníků v této oblasti, k vývojovému know-how, i k praktickým otázkám, jako je výroba a pouzdření výkonových čipů ji zajistí právě akvizice části Infineonu.
Pod Cree se tak nově zařadí přibližně 260 zaměstnanců ve Spojených státech, Finsku, Číně nebo Jižní Koreji. Infineon bude s firmou nadále spolupracovat na výrobě polovodičových materiálů i testování.

Infineon se chce nadále soustředit na cílové trhy elektromobility, čipů pro autonomní řízení nebo obnovitelných zdrojů energie a IoT.  
www.cree.com
www.wolfspeed.com

Hodnocení článku: