Jste zde

Nový lab Siemensu nabízí testování bezdrátových technologií

Technologický koncern Siemens otevřel ve svých prostorách v Erlangenu novou testovací laboratoř pro technologie průmyslové konektivity. průmyslové sítě WLAN, 5G, lokalizační systémy v reálném čase (RTLS) i RFID.

„Rostoucí konvergence provozních a informačních technologií v průmyslových závodech vytváří obrovskou poptávku po vlastních komunikačních řešeních,“ říká Axel Lorenz, generální ředitel divize Process Automation společnosti Siemens. „Pro mnoho uživatelů není snadné posoudit přínosy a rámcové podmínky využití bezdrátových technologií ve vlastním provozu. Laboratoř průmyslové konektivity tak našim zákazníkům nabízí velkou výhodu v tom, že mohou kombinovat nejrůznější technologie konektivity a testovat je spolu s námi v průmyslových podmínkách.“ Laboratoř navíc slouží i jako školicí a vzdělávací centrum a k interním testům technologií Siemens.

Pro testy 5G aplikací disponuje Siemens soukromou licencí pro provoz 5G sítě, která pokrývá celé technologické centrum v Erlangenu. Laboratoř je vybavena kompletní soukromou 5G infrastrukturou vytvořenou společností Siemens. Testovací prostředí je rovněž vybaveno průmyslovou sítí WLAN. Prostřednictvím místního systému RTLS lze také s vysokou přesností testovat různé scénáře lokalizačních řešení. Kromě toho jsou uživatelům k dispozici řešení průmyslové identifikace pomocí RFID. A nakonec zde zákazníci mohou také zkoumat scénáře související se vzdáleným řízením a vzdálenou údržbou prostřednictvím připojení DSL.

www.siemens.com.

Hodnocení článku: