Jste zde

Ocenění produktů na PCIM

Během zahajovací konference PCIM byly oznámeny oceněné produkty. Veletrh PCIM, který 10.května začíná v Norimberku přišel s novou koncepcí oceňování produktů.

Poradní výbor PCIM Europe, kterému předsedá Prof. Dr. Leo Lorenz, ECPE, vybral pět vítězů z více než 300 přihlášených exponátů. Ceny byly udělovány na základě aktuálnosti a relevance přihlášeného exponátu a také přínosu pro praxi. O cenu Young Engineer Award se mohou ucházet inženýři do 30 let. Cena Young Researcher Award letos poprvé oceňuje autora z akademické sféry a výzkumných institucí ve věku do 30 let. Vítězové každé ceny obdrží finanční odměnu ve výši 1 000 eur.

Mezi tři oceněné produkty se dostala nová architektura polovodičů GaN id Infineonu, která má pokrýt široké spektrum aplikací od 240W USB-C adaptérů po 11kW EV palubní nabíječky s ultra vysokou hustotou výkonu a širokým výstupním napětím. 
Oceněno bylo také řízení frekvence a uvolňování rezervního výkonu prostřednictvím UPS od ABB Industrial Solutions,. Systém reaguje na potřebu nových zdrojů rezerv energetického trhu, které jsou technologicky otevřené a umožňují aktivům s rozhraním výkonových elektronických převodníků, jako jsou systémy BESS nebo UPS, poskytovat doplňkové služby, známé jako reverzní nabíjení. Systém je testován v laboratoři na 250 kW jednotce nedávno spuštěného modulárního UPS systému MegaFlex od ABB.

Další hlavní cenu získala optimalizace návrhu středofrekvenčního transformátoru na úrovni megawattového výkonu. Vědci představili koncept a prototyp jádrového transformátoru o výkonu 1 MW, 5 kHz, který kombinuje vinutí ponořená do oleje, realizovaná jako duté měděné vodiče s vnitřním chlazením deionizovanou vodou, a nanokrystalický magnetický materiál jádra. Návrh je realizován pomocí optimalizačního nástroje založeného na modelu, postaveného na propracované analýze a modelování specifického jevu středofrekvenčního transformátoru týkajícího se jeho elektrické činnosti. 
Další informace o konferenci jsou k dispozici na adrese pcim-europe.com .

Hodnocení článku: