Jste zde

Onsemi prodává dva výrobní závody v Belgii a USA

Dvě továrny Onsemi na zpracování křemíkových waferů mění majitele. Jde o jeden závod v USA a jeden v Belgii.

Zatímco většina trhu si stěžuje na nedostatek výrobních kapacit, Onsemi řeší opačný problém. Má výrobních závodů moc. Proto už před řadou měsíců představila strategii “fab-liter”tedy odlehčení výroby a udržitelné finanční výkonnosti. 
Minulý týden společnost podepsala definitivní dohodu o prodeji své továrny South Portland v Maine. Začátkem tohoto měsíce společnost Onsemi uzavřela prodej svého závodu na výrobu waferů v Oudenaarde v Belgii. Ačkoli by se mohl zdát takový krok nelogický, důvody se najdou. Nedostatek čipů vyšrouboval ceny výrobních kapacit, je tedy nejlepší čas na prodej. Zároveň s tím je jasné, že náklady na modernizaci výrobních kapacit rostou, takže jde také o budoucí náklady na udržení a rozvoj. Onsemi převádí výrobu na efektivnější továrny v rámci své sítě, a tím odstraní fixní náklady spojené s prodanými továrnami a sníží své jednotkové náklady. 
Závod v americkém Portlandu kupuje výrobce Diodes, který tak rozšíří svou kapacitu 200mm waferů na podporu růstu svých analogových produktů. Očekává se, že transakce bude uzavřena ve druhém čtvrtletí roku 2022. 
Závod v Oudenaarde v Belgii kupuje BelGaN Group BV, konsorcium investorů a vedoucích pracovníků s rozsáhlými odbornými znalostmi v oblasti polovodičů. BelGaN plánuje stát se předním dodavatelem GaN produktů, vyráběných na 150mm a 200mm technologii.

Hodnocení článku: