Jste zde

Onsemi rozšiřuje výrobní závod v Rožnově

Zařízení během příštích dvou let 16krát navýší svou výrobní kapacitu waferů karbidu křemíku (SiC), aby reagovalo na prudce rostoucí poptávku po výkonových čipech.

Onsemi slavnostně otevřelo novou část svého výrobního závodu na výrobu polovodičů na bázi karbidu křemíku (SiC) v Rožnově v České republice. Slavnostního přestřižení pásky pod vedením šéfa sekce Ministerstva průmyslu a obchodu Zbyňka Pokorného, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a primátora města Jiřího Pavlici a dalších představitelů samosprávy se zúčastnilo několik čestných hostů, kteří podtrhli význam výroby polovodičů v České republice.

Už v roce 2019 Onsemi přidala výrobu SiC waferů a SiC epitaxních (EPI) waferů ke stávající výrobě křemíkových leštěných a epitaxních waferů a matric v Rožnově. Plánované výrobě ale původní areál nestačil, takže v loňském roce byla zahájena rekonstrukce další budovy s cílem dále rozšířit výrobu waferů a SiC EPI. Během příštích dvou let toto rozšíření zvýší produkční kapacity SiC závodu 16krát a do konce roku 2024 vytvoří 200 pracovních míst. Doposud onsemi investovalo do rožnovského závodu více než 150 milionů dolarů a v roce 2023 to bude  dalších 300 milionů dolarů. Onsemi byla nedávno oceněna cenou Asociace pro zahraniční investice (AFI) za významný přínos v oblasti investic za investice do SiC v České republice.

„Spolu s naší expanzí výroby SiC kulových krystalů v Hudsonu, tyto zvýšené výrobní kapacity SiC umožňují společnosti Onsemi kritické zajištění dodávek, které uspokojí rychle rostoucí poptávku po řešeních na bázi SiC,“ řekl Simon Keeton, výkonný viceprezident a generální manažer. Power Solutions Group ve společnosti Onsemi. "Plná kontrola nad naším výrobním dodavatelským řetězcem SiC a špičková účinnost našich produktů podtrhují pokrok společnosti Onsemi směrem k vedoucí pozici na trhu SiC."

www.onsemi.com

Hodnocení článku: