Jste zde

Renesas vstupuje do Sequans, výrobce modulů

Sequans bude mít zajištěny licence čipových sad pro LTE-M/NB-IoT moduly Monarch 2 a Taurus 5G a zároveň distribuční kanály Renesas. Renesas získá ve firmě minoritní podíl.

Na začátku ledna Sequans, výrobce čipů a modulů pro IoT a Renesas oznámili dohodu, která do jisté míry dokumentuje, jakým směrem se ubírá trh čipů. V minulých letech se výrobci soustředili na dvě věci. V první řadě to bylo budování globálního distribučního kanálu, který by je zbavil starostí s dodávkami a zároveň částečně ochránil zákazníky před přílivem padělků čipů. Druhou kratochvílí bylo skupování konkurence ve velkém, kdekoli se naskytla příležitost. Možností velkých akvizic ale ubylo, takže přichází čas na drobné práce. 
Dobrým příkladem je americký Sequans Communications, výrobce celulárních čipů a modulů IoT, který oznámil rozšíření svých stávajících licenčních smluv 4G/5G s Renesas Electronics. Nové moduly z platforem Monarch 2 a Taurus 5G půjdou na trh mimo jiné distribučními kanály Renesasu. Pro Sequans to přinese rozšíření možností a zvlášť je zmíněn vstup na indický trh, který má velký potenciál. Renesas získá v Sequans kapitálový podíl, včetně zastoupení v představenstvu. Celková hodnota smluv v obvyklých cenách je kolem 20 milionů USD.  
Tyto víceleté dohody jsou navrženy tak, aby umožnily Sequans a Renesas dosáhnout několika vzájemně prospěšných cílů. Dohody poskytují lepší kontrolu výrobních a produktových nákladů, což je zvláště důležité vzhledem k aktuálním problémům s dodávkami. Roste význam společné nabídky produktů a rozšiřování příležitostí na trhu.

Renesas tak pokračuje ve své strategii. Po nákupu Dialog semiconductor například v prosinci převzal izraelského výrobce Wi-Fi technologií Celeno.

https://www.sequans.com/  
https://www.renesas.com/eu/en

Hodnocení článku: