Jste zde

Série webinářů ST RF Sub-1GHz SPIRIT Family

Čtyři semináře, které nás seznámí s transceivery pro pásmo Sub-1GHz, včetně dostupných softwarových balíčků, nástrojů a designových řešení. Nemalá část semináře se bude věnovat problematice sítí 6LowPAN a Sigfox.

Jak již název seminářů napovídá, jedná se o bezdrátové technologie pracující ve frekvenčním pásmu pod 1GHz, čili 433, 512, 868 a 920 MHz. Ve srovnání s pásmem 2,4 GHz (Bluetooth a Wifi) jsou schopny komunikovat na větší vzdálenost. Technologie Sub-1Ghz se používá pro inteligentní měření, domácí systémy, bezdrátové poplašné systémy, automatizace budov, průmyslové monitorování a řízení, inteligentní osvětlovací systémy, LPWAN, Sigfox atd.

Série webinářů představí technologii Sub-1GHz založenou na rodině transceiverů SPIRIT. Součástí bude diskuze o různých nástrojích a designových balíčcích a speciální část bude vyhrazena sítím 6LowPAN Mesh a Sigfox.

Agenda:

  • 27. Říjen - ST’s SPIRIT Sub-1GHz Family and Solutions Introduction
  • 10. Listopad - ST’s SPIRIT Sub-1GHz Tools and Design packages
  • 24. Listopad - 6LowPAN over Sub-1GHz with S2-LP (ST’s SPIRIT Family)
  • 8. Prosinec - ST’s S2-LP Transceiver and Sigfox Joint Solution

Vlastnosti transceiveru S2-LP:

S2-LP je vysoce výkonný vysokofrekvenční transceiver s velmi nízkou spotřebou energie. Je určený pro bezdrátové aplikace v pásmu Sub-1 GHz. Je navržen pro provoz v bezlicenčních kmitočtových pásmech ISM a SRD na 433, 512, 868 a 920 MHz, ale lze jej naprogramovat tak, aby fungoval na frekvenčních pásmech 413-479 MHz, 527 MHz, 826-958 MH a pásmu 904-1055 MHz.

S2-LP podporuje různá modulační schémata: 2 (G) FSK, 4 (G) FSK, OOK a ASK. Rychlost datového přenosu je programovatelná od 0,1 do 500 kbps. Lze ho použít v systémech s roztečí kanálů do 1 kHz, čili systémy s úzkopásmovým provozem.

Účast na tomto webináři není zpoplatněna, ale je nutné se zaregistrovat přes my.st.com. Více informací naleznete na https://www.st.com/events/st-rf-sub1ghz-spirit-family-webinar-series.html

 

Hodnocení článku: