Jste zde

Siemens oceněn za technologii pro CIIRC ČVUT

Český Siemens získal cenu poroty v soutěži Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku (ČEEP) 2016 za projekt implementace platformy komplexního řízení budov Desigo CC v nové budově CIIRC ČVUT v Praze. Cenu si firma odnesla v kategorii Technologie a inovace. Slavnostní předávání cen 15. ročníku soutěže ČEEP proběhlo právě v budově CIIRC.

Jedná se o vůbec první instalaci platformy pro komplexní řízení budov Desigo CC v České republice. Ve světě ji již přitom využívá mnoho objektů, od laboratoří, přes hotelové a kancelářské komplexy, nemocnice až strategicky důležité objekty.  ČVUT se rozhodlo investovat do nejnovějších technologií (platforma Desigo CC). Dle průzkumů dnes budovy představuji přibližně 40 % světové spotřeby energií a stále více tak nabývá na důležitosti jejich energetická účinnost a udržitelnost. Desigo CC se stalo vlajkovou lodí, která snižuje spotřebu energií a zároveň udržuje dokonalé prostředí pro obyvatele budov s minimálními požadavky na jejich správce.

O systému Desigo CC

Lidé tráví uvnitř budov naprostou většinu života, což ovlivňuje i jejich požadavky na způsob práce, komfort a fungování budovy. Vytvořit komfortní, bezpečné prostředí a dosáhnout maximálně efektivního provozu budovy je proto výzvou. Desigo je modulární řešení, které splňuje všechny tyto nároky a přispívá tak ke spokojenosti uživatelů budov a zvyšuje tak jejich produktivitu a spokojenost. Díky využívání otevřených standardů navíc výrazně chrání investici. Platforma Desigo CC splňuje náročné požadavky kladené na řízení, regulaci a monitorování vzduchotechniky, vytápění, chlazení, osvětlení a zastínění. Krom integrace všech řídicích a kontrolních funkcí v budově, dokáže zajistit vytvoření optimálních podmínek pro výzkum i výrobu, a zároveň i bezpečnost a ochranu vysoce citlivých pracovišť dle nejpřísnějších kritérií.

Díky své škálovatelnosti a modularitě je možné Desigo využít pro automatizaci, řízení, dohled a optimalizaci provozu jedné nebo více technologií v budovách různých velikostí. Díky kompletnímu portfoliu řídí Desigo zdroje tepla a chladu i jednotlivé místnosti a prostory a navíc nabízí také nejflexibilnější řídicí systém pro správu budovy (BMS).

Technologie Siemens pro CIIRC

V budově A Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, která vznikla jako novostavba, instaloval Siemens:
  • Centrální nadřazený dispečerský systém Desigo CC
  • Počet datových bodů podstanic Desigo PX cca 2 500
  • Integrace a ovládání chladících jednotek Carrier
  • Integrace čidel kvality vzduchu
  • Integrace, ovládání a monitorování cca 6 000 ks svítidel vč. nouzových svítidel
  • Integrace, ovládání a monitorování cca 3 000 kusů koncových prvků KNX
  • Integrace, ovládání a monitorování žaluzií (pouze v objektu A)
  • Odvětrání hasiva z GHZ
  • Ovládání vazeb mezi systémem MaR a AV technikou

 

Siemens Building Technologies vytváří perfektní místa pro život

V  dnešní době tráví lidé téměř 90 % času v budovách – nejen v doma, ale hlavně v kancelářích, výrobních halách, školách, nemocnicích, domovech důchodců apod. Cílem divize Building Technologies Siemens je udělat z nich to nejlepší místo pro život. Naše výrobky a řešení pomáhají vytvořit takové prostředí, ve kterém se lidé mohou cítit bezpečně a pohodlně, aby mohli žít život, jaký chtějí. Tato inteligentní řešení zvyšující efektivitu a pohodlí budov výrazně přispívají i k budování tzv. chytrých měst. Více na http://www.siemens.cz/perfectplaces
Hodnocení článku: