Jste zde

Simple Hardware: IoT čidla pro globální trh

Po úspěšném vybudování operátora Sigfox v ČR se Pavel Sodomka pouští do nového mezinárodního projektu Simple Hardware, zaměřeného na dodávku designových, levných a spolehlivých čidel pro Internet věcí.

Pavel Sodomka odkupuje od skupiny SimpleCell Europe dceřinou firmu SimpleCell Hardware a do nové firmy Simple Hardware s ním přechází zkušený tým: CMO Mirka Pavlíková a CTO Tomáš Poláček. Společnost Simple Hardware se zaměří na dodávku levných, designových a spolehlivých čidel pro Internet věcí s dlouhou výdrží na baterie. Předpokládaný počet vyrobených zařízení během 2 let je 500 000 kusů, přičemž 90 procent z nich bude určeno na vývoz.  

Díky open source dokumentaci všechna Simple Hardware zařízení jednoduše a okamžitě fungují s předními světovými IoT platformami jako je Microsoft Azure, Amazon AWS či Google Cloud Platform.

Pavel Sodomka k novému projektu říká: “Zatím jsem veškeré firmy stavěl primárně s ambicí působení ve střední Evropě. Je pro mě zajímavou výzvou stavět firmu, která by měla mít celosvětový dosah. Pro výrobu úžasného IoT zařízení potřebujete kombinaci řady faktorů: dobrý funkční návrh a specifikaci, moderní design, precizní a inovativní technický design, know-how v oblasti vývoje, výroby a testování elektroniky, logistiky a mezinárodního marketingu a obchodu. Potřebujete ale i kapitál a odvahu, abyste mohli vyrábět velké série a mít zařízení skladem. Domníváme se, že tuto unikátní kombinaci v Simple Hardware máme.”

Pavel Sodomka zůstává akcionářem holdingu SimpleCell Europe, kde se bude primárně věnovat dalšímu zahušťování sítě v ČR a budování sítě ve Švýcarsku.

www.simplehw.eu

Hodnocení článku: