Jste zde

Startup Pocket Virtuality míří do evropského finále PowerUp! Challenge

Česko vybralo svého startupového šampiona, který bude naši zemi reprezentovat na evropském finále soutěže PowerUp! Challenge. Stal se jím Pocket Virtuality, který zároveň s postupem do červnového Grand Final získal také prestižní titul InnoEnergy Startup roku.

V Grand Final, které je plánované na 3. června, se Pocket Virtuality utká s vítěznými startupy národních kol z dalších 23 evropských zemí. Úplný vítěz si odnese výhru 50 tisíc eur, možnost investic ve výši jednotek milionů eur a samozřejmě titul evropské jedničky. PowerUp! Challenge je mezinárodní startupová soutěž, která se koná pod záštitou InnoEnergy a nabízí možnost stát se dalším jednorožcem v portfoliu organizace.

Soutěž PowerUp! Challenge je otevřena pro inovátory v oblasti energie, chytrých technologií a mobility. Cílem je najít ty nejlepší startupy, scale-upy a malé a střední podniky, které přináší revoluci v těchto oblastech a jsou schopny přispět k udržitelnému rozvoji. Finanční odměna, kterou úspěšné startupy získají, je pouze pomyslnou špičkou ledovce. Soutěž firmám otevírá přístup k mentoringu od těch nejlepších lidí v oboru, nabízí rozšíření sítě kontaktů a v neposlední řadě může pomoci se ziskem peněz od venture kapitálových fondů, angel investorů a nebo samotného InnoEnergy.

Letos získal šanci na prvenství v soutěži český startup Pocket Virtuality, který uspěl v celonárodním klání konaném 19. května. Společnost vyvýjí technologii augmentované a virtuální reality, která se specializuje na vzdálenou komunikaci v reálném čase. Především v oblastech inženýrství, medicíny a chytrých měst. Pracovník na místě se díky této technologii může spojit s externím expertem, který vidí virtuální reprezentaci prostředí a může na dálku plnohodnotně asistovat. Více najdete na webových stránkách Pocket Virtuality.

Startup vyhrál v konkurenci sedmi dalších úspěšných českých projektů: Ibatt.energy, BatteryCheck, ENMON Technologies, UptimAI, Topíte.cz, Skymaps.cz a Mileus. Tito finalisté vzešli z desítek podaných přihlášek. O nejlepším z nejlepších nakonec rozhodla odborná porota složená z expertů startupového světa, a celá soutěž proběhla poměrně netradičně prostřednictvím videokonference. Pořadatelé se tak rozhodli reagovat na aktuální pandemickou situaci. 

PowerUp! Challenge.

 

Hodnocení článku: