Jste zde

T Mobile letos investuje do kampusových sítí pro vysoké školy a průmysl desítky milionů

T-Mobile spolupracuje s předními univerzitami VŠB-TU Ostrava, CIIRC ČVUT Praha, VUT Brno nebo ČZU Praha. Jejich vědcům, studentům a spolupracujícím firmám umožňuje vyvíjet inovativní řešení pro chytrou výrobu.

Jedno z nejvyspělejších řešení kampusové sítě vybudoval T-Mobile na CIIRC ČVUT, kde se využívají nejrychlejší a nejmodernější digitální technologie podporující LTE, 5G a IoT pro komplexní testování aplikací, komunikace, zařízení, strojů i robotů. Pokryty jsou zde prostory laboratoří včetně Testbedu pro Průmysl 4.0 o celkové ploše 1 000 m2. Zároveň zde T-Mobile spolu s CIIRC ČVUT založil experimentální laboratoř, ve které bude nadále rozvíjet inovativní řešení pro digitalizaci firem. Vše zde běží na první 5G Stand Alone (SA) síti T-Mobilu, která je postavená na technologiích společnosti Ericsson. 

T-Mobile je rovněž partnerem celorepublikové akademicko-průmyslové platformy Národní centrum Průmyslu 4.0 a umožňuje testování 5G sítí a jejich přínosů pro firmy také v rámci partnerských testbedů. Vedle pražského CIIRC ČVUT se jedná o testbed na CEITEC při Vysokém učení technickém v Brně, při Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava a rovněž i testbedy německých institutů DFKI a ZeMA v Saarbrückenu. Kromě studentů a průmyslových podniků využívá testbedy k vývoji a testování také řada start-upů pracujících na digitalizaci výroby.

Privátní sítě umožňují podnikům i výzkumným centrům využívat různé moderní digitální komunikační technologie podporující LTE, 5G, IoT pro jejich pracovní, výrobní a provozní účely. Privátní kampus má klíčový význam především ve spojení s technologií 5G sítí. Hlavním přínosem je digitalizace nejen ve výrobních odvětvích, ale i v dalších oblastech, jako jsou logistika, obchod nebo zdravotnictví. Sítě páté generace jsou navrhovány jako bezpečné proti odposlechům a dalším rizikům zneužití. Fungují v licencovaném pásmu, mají tedy jasná pravidla, která sítě chrání proti rušení. Jsou schopné obsloužit provoz s velmi velkou hustotou koncových zařízení

www.t-mobile.cz.

Hodnocení článku: