Jste zde

Velké analogové léto: Analog Devices kupuje Linear Technology

V létě 2017 vznikne Premier Analog Technology Company, která spojí aktivity obou firem. Stojí za tím technologie nebo finance?

Před dvěma dny (26.července) Analog Devices (ADI) oznámila, že dospěla k dohodě o koupi firmy Linear Technologies (LTC). Obě firmy patří do první desítky dodavatelů čipů na světě. Podle údajů za rok 2014 měla ADI 6% podíl, stejně jako Infineon nebo ST Micro a LTC jen 3%. Společně se tak vyhoupnou na druhou příčku za Texas Instruments s podílem 18%.

Ze zprávy i z informací z posledních měsíců je vidět, že Linearu poněkud došel dech. Jeho portfolio netrefilo rychle rostoucí segmenty trhu jako automotive nebo RF technologie spojené s IoT aplikacemi, takže zatímco ostatní na těchto módních vlnách rostou, LTC ne. Spojení obou firem tak umožní přesunout vývojové i výrobní kapacity na ty segmenty, od kterých se očekává další růst. Pravděpodobně také dojde k tomu, že řadu dobrých produktů LTC bude vidět v referenčních návrzích ADI. Referenční návrhy, které obsahují procesor, obvody sběru dat, zesilovačů, bezdrátového vysílání i napájení jsou v tuto chvíli jednou z věcí, která zrychluje vývoj i pohání miniaturizaci. Zatímco výrobci spotřební elektroniky si zpravidla nechávají své čipy vyrábět na míru, vývoj IoT aplikací je rozptýlen mezi mnohonásobně více firem, které po uceleném řešení sáhnou raději.

Podle současného vyjádření se Premier Analog Technology Company bude soustředit na obvody pro zpracování analogových signálů a napájení.

www.analog.com

Hodnocení článku: