Jste zde

Vodafone spustil v Česku Cat-M

Prvním regionem jsou Karlovy Vary, Cat-M už za měsíc pokryje většinu Česka. V síti Vodafone tak bude možné využít pro IoT zařízení jak Nb-IoT, tak Cat-M (LTE-M).

„Cat-M je budoucností internetu věcí a k dnešku jsme pokryli touto sítí město Karlovy Vary, kde tradičně oznamujeme technologické novinky. Dál budeme pokračovat velmi rychle a už do 1. srpna bude v dosahu pokrytí přes 93 % populace, tedy i většina území České republiky. To neznamená stavbu nových vysílačů, využijeme naši stávající infrastrukturu mobilních sítí, protože Cat-M je s nimi kompatibilní,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic. Postupující pokrytí, které už dnes zahrnuje například i Prahu nebo několik lokalit na jižní Moravě, je možné sledovat na webu Vodafone.

Vodafone připravuje svoje služby tak, aby umožnily obě sítě Cat-M a NB-IoT vzájemně kombinovat, a to i v jednom zařízení. Záleží na konkrétním případu, jestli pro připojení postačí velmi úsporná úzkopásmová síť NB-IoT, nebo je potřeba trvalé a datově objemnější připojení v podobě sítě Cat-M. 
SIM karty potřebné pro přístup do sítě Cat-M jsou dostupné výhradně pro firemní zákazníky, a to na platformě GDSP (pro složitější a rozsáhlejší řešení na míru) nebo pomocí předplatného služby IoT Easy Connect. Na tomto webu si všichni zákazníci s IČO mohou SIM karty objednat, a to v počtu už od 1 SIM.

Díky uvedeným výhodám je Cat-M skvělou volbou pro IoT aplikace, které vyžadují dlouhou výdrž baterie, široké pokrytí, větší datovou náročnost a spolehlivé připojení. Cat-M technologie je vhodná pro různá odvětví včetně průmyslové automatizace, sledování vozidel, pro chytrá města, oblast zemědělství, zdravotnictví a podobně. Nová síť bude v České republice využívat mobilní frekvenční pásma 900 MHz a 1800 MHz.

https://www.vodafone.cz/podnikatele/internet-veci/iot-site/

Hodnocení článku: 

Komentáře

Geniální, Vodafone spouští takovýhle nesmyslný kraviny, na 4G BTSky vyloženě s*re a my jsme o víkendu bez signálu, děkujueme Vodafone !!!