Jste zde

Vzniká Nexperia, NXP prodá celou výrobu standardních produktů

Po loňské akvizici, kdy NXP přebrala firmu Freescale, oznámila další strategický obchod. Své divize, označované jako standard product business prodá finančnímu konsorciu za 2,75 mld USD. Kupcem je konsorcium firem Beijing Jianguang Asset Management a Wise Road Capital.

Pojem standardní produkty v podání NXP zahrnuje diskrétní, logické i PowerMOS polovodiče, určené pro automobily, průmyslové aplikace, počítače, spotřební elektroniku i wearables. V rámci prodeje tyto produkty přejdou pod nově vzniklou firmu Nexperia se sídlem v Nizozemí.

NXP se chce soustředit na součástky pro výkonové zpracování A/D signálů, a produkty pro Smart world aplikace. Toto zacílení, spolu s tím, že se NXP zbavuje části lukrativního byznysu v automobilovém segmentu, kde patří mezi přední hráče na trhu, ukazuje, jak silná je perspektiva chytrých aplikací.

Kromě nové značky součástek se změna dotkne jedenácti tisíc zaměstnanců NXP, kteří přejdou pod firmu Nexperia. Pod její křídla tak přejdou továrny v britském Manchesteru, německém Hamburku a další v Číně, Malajsii nebo na Filipínách.

www.nxp.com

Hodnocení článku: