Jste zde

Y Soft dodal zdravotníkům 24 000 ochranných štítů

V průběhu března se Y Soft připojil k  iniciativě tisknecelecesko.cz, kdy se do 3D tisku pomůcek pro zdravotníky a pracovníky ve veřejném sektoru pustili domácí uživatelé, firmy, školy a další organizace vybavené 3D tiskárnami.

Stejně tak se k iniciativě zapojila společnost Y Soft, která má ve svém produktovém portfoliu 3D tiskárny specificky zaměřené pro segment školství. Ukázalo se, že tyto tiskárny jsou vhodné pro tisk čelenek obličejových štítů a tak firma během jednoho dne postavila improvizovanou 3D výrobní linku. V průběhu náběhu výroby bylo třeba řešit nejen nákup dílů (v jeden moment např. bylo složité sehnat gumovou pásku, která drží štít na hlavě), ale například také desinfekci a sterilizaci (zavedení přísných opatření v kompletaci a balení výsledného produktu, nebo nákup ozonové sterilizace a zavedení pravidelné sterilizace materiálu i výrobní místnosti).

„V průběhu času jsme přešli z 3D tisku na výrobu štítů prostřednictvím technologie vstřikolisu, který je na výrobu většího množství levnější i rychlejší, ale jeho příprava trvá cca. 14-20 dní. I přesto jsme dokázali doposud vytisknout zhruba 6,000 ks štítů na našich 3D tiskárnách,“ popisuje Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel společnosti Y Soft.

K dnešnímu dni (28. 4. 2020) evidujeme přes 20,000 kusů dodaných štítů pro české pracovníky ve veřejných službách, přes 670 podpořených institucí, dalších 4,000 kusů štítů dodaných po Evropě, zejména do Velké Británie a Francie. I přes snižující se poptávku stále vyřizujeme poptávky na necelých 700 kusů štítů denně, štíty je možné pro nekomerční využití objednat na http://covid.ysoft.com
 www.ysoft.com.
tisknecelecesko.cz
 

Hodnocení článku: