Jste zde

300 startupů míří na HANNOVER MESSE

Startupy jsou zdrojem inovací, které vyvíjejí nové technologie a obchodní modely a pomáhají řešit výzvy naší doby. Jejich produkty a řešení – od blockchainu a strojového učení po digitální dvojčata a integraci IT/OT až po elektromobilitu a zelený vodík – to odrážejí.

Více než 300 startupů na veletrhu HANNOVER MESSE vyzdvihuje svou rozmanitost a silné stránky v oblasti inovací. Od platforem pro provádění penetračních testů a systémů průmyslové elektrolýzy v měřítku několika megawattů až po kvantové počítače, které ukládají informace v jednotlivých atomech, jsou aktivní napříč průmyslovými odvětvími.
Centrální Startup Area v hale 17 se skládá z výstavních a pódiových prostor pro prezentace produktů a individuální schůzky, stejně jako z řady různých networkingových formátů. Doplňkem je skupinová výstava "Young & Innovative Companies" v hale 16, která je sponzorována německým úřadem pro ekonomiku a kontrolu exportu.

Společnost ai-omatic solutions GmbH letos poprvé vystavuje na veletrhu HANNOVER MESSE. Startup se sídlem v Hamburku představuje digitálního asistenta údržby, který přenáší odborné znalosti inženýra do systému AI s neomezenou kapacitou zpracování a detekuje neobvyklé chování dříve, než se stane problémem. Představuje první funkční a škálovatelné řešení pro monitorování strojů, které poskytuje spolehlivé a interpretovatelné výsledky. "Těšíme se na veletrh HANNOVER MESSE, protože víme, že bude hojně navštěvován. Doufáme, že se setkáme s potenciálními zákazníky, partnery a investory a upozorníme na řešení naší společnosti," říká Anna Weirauch, Customer Success Manager společnosti ai-omatic solutions. "V současné době budujeme slibná partnerství se společnostmi SAP, Siemens, LHIND, Adamos a Telekom. Náš produkt je určen výrobním společnostem a výrobcům strojů, například v automobilovém, obalovém, farmaceutickém, potravinářském a chemickém průmyslu."

"Digital Hub Initiative (de:hub) a jejích 12 digitálních hubů spojuje startupy a malé a střední podniky prostřednictvím oborově specifických programů, kde spolupracují na digitálních řešeních," vysvětluje Karolin Hewelt, vedoucí agentury Hub Digital Hub Initiative a spoluzakladatelka RCKT. "HANNOVER MESSE sdružuje potenciální partnery v oblasti spolupráce a umožňuje jim výměnu inovativních nápadů," pokračuje. "Náš formát matchmakingu usnadňuje cílené vytváření sítí, poskytuje impulsy pro spolupráci a pokládá tak základy pro inovativní partnerství mezi startupy a malými a středními podniky. Jsme potěšeni, že veletrh HANNOVER MESSE je pro to výchozím bodem."

"Jsme velmi rádi, že jsme zpět na veletrhu HANNOVER MESSE, tentokrát ve spolupráci s Generálním ředitelstvím pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky," řekl Stephane Ouaki, vedoucí Výkonné agentury Evropské rady pro inovace a malé a střední podniky. "Vybraných 20 společností patří mezi nejslibnější a nejinovativnější v našem portfoliu. Technologie, které představí v pavilonu ERI, sahají od digitalizace, umělé inteligence a automatizace až po udržitelné energetické koncepty pro společenské výzvy. Tito průkopníci ERI hledají nové obchodní partnery, kteří by mohli vstoupit na nové trhy a rozšířit své aktivity. Nenechte si ujít pavilon EIC na veletrhu HANNOVER MESSE."

Industrial Startup Stage: Průkopnický duch obohacuje průmysl

Jaký problém řeší můj produkt? Jak ji mohu uvést na trh? Jak mohou startupy a zavedené společnosti efektivně spolupracovat a jaké problémy mohou nastat? Co je nového ve světě startupů? Odpovědi na tyto otázky jsou k dispozici na Industrial Startup Stage v hale 17 veletrhu HANNOVER MESSE.

Jedním z vrcholů je každodenní pitch session, kde startupy jdou proti sobě v krátkých kolech. V pondělí na veletrhu soutěží například firmy z oblasti Průmyslu 4.0, "Budoucnost práce" a technologie 5-G. Úterý se zaměří na portugalskou startupovou komunitu. Ve středu Carsten Lackner z VRdirekt hovoří o "příležitostech a výzvách pro společnosti v Metaverse". Ve čtvrtek je představen projekt "Německo-izraelská síť startupů a malých a středních podniků (GINSUM)", projekt ELNET Deutschland e. V. která propojuje izraelské firmy s německými firmami a startupy. V pátek Alexander Wachter z Possehl Online Solutions GmbH informuje o "Cestě od in-house startupu k spin-offu". Networkingová akce HACK4INDUSTRY v hale 17 ve čtvrtek propojí startupy s dalšími vystavovateli a potenciálními partnery a investory.

HANNOVER MESSE je přední světový veletrh průmyslových technologií. Hlavní téma "Průmyslová transformace" sjednocuje exponáty kategorií Automatizace, Pohyb a pohony; digitální ekosystémy; Energetická řešení; Konstrukční díly a řešení; Budoucí centrum; Stlačený vzduch a vakuum; a Global Business & Markets. Mezi hlavní témata patří Průmysl 4.0, uhlíkově neutrální výroba, umělá inteligence a strojové učení, energetický management a vodíkové a palivové články. Program doplňují konference a fóra. Příští ročník se koná od 17. do 21. dubna 2023 v německém Hannoveru. Indonésie je partnerskou zemí v roce 2023.

Hodnocení článku: