Jste zde

Amtech - 170% nárůst dodávek kolaborativních robotů UR v roce 2018

Trh s kolaborativní robotikou ve střední a východní Evropě raketově roste, Amtech se za dva roky propracoval mezi špičkové dodavatele v regionu.

Společnost AMTECH, dodavatel SMT technologií a automatizačních řešení na českém a slovenském trhu, uvedla, že získala ocenění Distributor roku 2018 v regionu CEE od společnosti Universal Robots, největšího globálního výrobce kolaborativních robotů. Aktuální ocenění navazuje na loňský titul nejrychleji rostoucího distributora Universal Robots v regionu za rok 2017.

„Trh s kolaborativní robotikou ve střední a východní Evropě raketově roste a my jsme rádi, že můžeme zákazníkům pomoci s řešením jejich automatizačních požadavků,“ řekl Radek Nekarda, jednatel společnosti AMTECH. „Ocenění od Universal Robots si nesmírně vážíme, protože potvrzuje správnost našeho rozhodnutí vstoupit na trh cobotů po boku nejinovativnějšího dodavatele kolaborativních technologií. Snažíme se neusnout na vavřínech a zlepšovat naše služby prostřednictvím našeho 8-členného týmu, který neustále pracuje na prezentaci a edukaci robotických technologií ve výrobní praxi.“

Ocenění, v originále „The Best Performing Distributor 2018, CEE region“,  společnost AMTECH obdržela za nejvíce dodaných cobotů UR na trhu střední a východní Evropy, když nárůst prodeje činil 170 % oproti roku 2017. Mezi zákazníky AMTECH v oblasti robotů UR se v roce 2018 zařadila například společnost STAMIT, která dokázala díky zavedení kolaborativního robota UR10 zvýšit produkci o 20 % bez nutnosti přijmout nové pracovníky. Další zákazník AMTECH, společnost Robe lighting, se zase stala vítězem Zlatého cobota (Golden Edition) v regionu CEE v rámci oslav milníku 25 000 prodaných kolaborativních robotů Universal Robots.

 „Přestože je AMTECH naším partnerem teprve od roku 2016, již v roce 2017 se stal „skokanem roku“ a vloni nejlepším distributorem roku v regionu CEE,“ řekl Pavel Bezucký, obchodní ředitel Universal Robots v České republice a na Slovensku. „Díky jeho dlouholeté přítomnosti v odvětví průmyslové výroby a zkušenostem z automatizace výrobních provozů máme jistotu, že naši zákazníci využijí maximum z výhod našich robotů.“

https://www.amtech.cz/

Hodnocení článku: