Jste zde

Aplikační SBC a SoM pro trh IoT jinak: CHERRY Embedded Solutions

Cherry staví produktové portfolio na bázi SoM Rockchip a jednodeskových počítačů pro profesionální a průmyslové zákazníky na trzích robotiky, digitálního zdravotnictví, chytrých displejů a inteligentního video dohledu.

Cenově dostupný hardware jako základ výkonného, bezpečného a aplikačně propracovaného software. To je recept rakouské CHERRY Embedded Solution. Vlajkovou lodí mezi produkty je  JAGUAR SBC-RK3588-AMR, jednodeskový počítač (SBC) vyvinutý pro hromadnou výrobu nákladově efektivních autonomních mobilních robotů (AMR) a TIGER SOM-RK3588-Q7, který byl speciálně navržen tak, aby vyhovoval potřebám náročných inteligentních aplikací IoT.

Oba produkty jsou založeny na SoC RK3588 výrobce Rockchip s nízkou spotřebou. Obsahuje kryptografická rozšíření, podporuje rámce hlubokého učení a poskytuje rozhraní pro více kamer s vysokým rozlišením. Aby se výrazně zkrátil vývojový cyklus zákazníků, jsou oba moduly doprovázeny balíčkem podpory desky (BSP), který je optimálně nakonfigurován na hardware a běží na Linuxu podporovaném Debianem a Yocto.

CHERRY Embedded Solutions je součástí kótované společnosti Cherry SE, a může tak využít globální síť mateřské společnosti pro nákup a kvalifikaci elektronických a mechanických dílů, jakož i pro uvádění svých produktů na různé trhy. Společnost poskytuje produkty certifikované podle Společných kritérií pro hodnocení bezpečnosti informačních technologií (ISO/IEC 15408) a splňuje například vysoké bezpečnostní standardy německé zdravotnické telematické infrastruktury. Ještě v minulém roce mohli firmu veletržní návštěvníci vídat jako Theobroma Systems. V dubnu 2024 se stala součástí skupiny Cherry. Firma ale nadále navrhuje, vyvíjí a vyrábí ve Vídni ve vlastním závodě. To jí umožňuje zaručit vysokou kvalitu produktů a shodu s nejvyššími bezpečnostními standardy.

Produky CHERRY Embedded Solutions jsou nyní k dispozici v distribuci Rutroniku. "V souvislosti s postupující automatizací a digitalizací v průmyslovém a profesionálním prostředí, ať už se jedná o autonomní mobilní roboty (AMR) nebo rozhraní člověk-stroj (HMI), existuje obzvláště vysoká poptávka po spolehlivých procesních modulech s odpovídajícím výpočetním výkonem," vysvětluje Anja Schaal, senior manažerka produktového marketingu ve společnosti Rutronik. "Díky našemu partnerství se společností CHERRY Embedded Solutions můžeme nyní nabídnout vysoce kvalitní moduly přizpůsobené tak, aby podporovaly širokou škálu chytrých aplikací, včetně autonomních mobilních robotů, chytrých lékařských přístrojů a profesionálních, inteligentních displejů s vysokým rozlišením pro intuitivní interakci uživatelů. Další výhodou je geografická blízkost ke stávajícím i budoucím zákazníkům, která zajišťuje, že produkty jsou vždy k dispozici."

 embedded.cherry.de
https://www.cherry-world.com/company/history
https://www.rutronik.com/

Hodnocení článku: