Jste zde

Bosch a IBM začaly spolupracovat na internetu věcí pro průmyslové odvětví

Společnosti IBM a Bosch oznámily, že budou spolupracovat na využití internetu věcí (IoT) v průmyslové sféře a zpřístupní služby Bosch IoT Suite na otevřených platformách IBM Bluemix a IBM Watson IoT. Klientům tak umožní efektivně aktualizovat miliony zařízení.

Podle průzkumu společnosti Gartner budeme do roku 2020 používat 20,8 miliardy věcí připojených k internetu. Zákazníci přitom od svých zařízení budou očekávat pravidelné aktualizace o nejnovější funkce a zlepšování výkonu. Bosch zpřístupňuje svoji službu pro pokročilou správu zařízení Bosch IoT Rollouts a aktualizaci softwaru na cloudu Bluemix. Služby jsou propojené s platformou IBM Watson IoT, přičemž k nim mají přístup zákazníci obou firem. Využití cloudové platformy IBM poskytne klientům jistotu dostatečné kapacity, flexibility, ochrany soukromí a bezpečnosti, které jsou nezbytné pro aktualizaci zařízení připojených k internetu a stejně tak pro rozvoj inovací v oblasti průmyslového IoT.
 

Snazší a rychlejší vývoj IoT řešení

Internet věcí mění jak byznys, tak běžný život. Uspějí pouze společnosti, které jsou schopné spolupracovat v ekosystémech. Pouze nové ekosystémy poskytují strategický základ pro otevřené platformy a interoperabilitu. Díky této spolupráci mohou zákazníkům nabídnout snazší a rychlejší rozvoj IoT řešení. Za několik let se z internetu věcí stane největší zdroj dat na planetě. Miliardy zařízení připojených k internetu budou streamovat informace o svém stavu a o tom, kde se nacházejí. Spolupráce s firmou Bosch je výbornou příležitostí nabídnout zákazníkům na míru přizpůsobené inovace služeb prostřednictvím propojených zařízení.

Například výrobci aut mohou nyní plánovat a organizovat aktualizaci softwaru u milionů vozů bezpečným a efektivním způsobem, aniž by řidič musel s vozidlem do servisu.  Výrobci bílého zboží mohou zase na dálku aktualizovat tisíce praček nebo sušiček a poskytovat zákazníkům přístup k nejnovějším službám a nabídkám, jako je například pravidelné automatické objednávání pracího prášku.

Společnosti IBM a Bosch věří, že úspěch IoT spočívá v otevřených standardech a open-source softwaru. Proto budou obě firmy i nadále aktivně spolupracovat v rámci nadace Eclipse a v organizaci Industrial Internet Consortium.

Co je IBM Bluemix:

Bluemix se v krátkosti stala jednou z největších otevřených, veřejných cloudových platforem na světě. Je založena na otevřených standardech a zahrnuje přes 150 nástrojů a služeb od kognitivních výpočetních technologií přes blockchain, DevOps, bezpečnost až po IoT a další.

Příklad spolupráce - projekt eCall4All

 

 

Hodnocení článku: