Jste zde

První průmyslový IoT hackathon: hlavní cena pro Bublinky a Machine Magic

Dvacet soutěžních týmů pracovalo od pátku 8. března do soboty 9. března, řada týmů využila pro své nápady platformu Siemens pro průmyslový internet věcí MindSphere.

Zvítězil tým Student Dreamers, který vyvinul chytrou krabičku pro monitoring robotů. Partnerskou cenu společnosti Siemens získal tým Bublinky bublinky za aplikaci pro prediktivní údržbu nazvanou Machine Medic.  

Vítězná aplikace, kterou v systému MindSphere vytvořili Pavel Doležal, Tomáš Gatial a Branislav Štupák, dokáže provozovatelům výrobních strojů a zařízení přesně poradit, jak mají své stroje udržovat. Využívá k tomu prediktivní analýzu dat, které získává ze senzorů. Aplikace umí ušetřit náklady na údržbu, omezit riziko neplánovaných odstávek a přesně určit, jak kvalifikovaný pracovník má údržbu provést. Řeší problém, jak dostupná data převést do srozumitelných a jasných informací, podle kterých se dá rychle a spolehlivě rozhodovat. Manažeři díky aplikaci Machine Medic v reálném čase získávají snadno pochopitelnou informaci o tom, co je potřeba udělat a kolik to bude stát.

 

Partnerskou cenu společnosti Siemens představuje dvoudenní cesta na mezinárodní výstavu Hannover Messe, kde se vítězové seznámí s nejnovějšími trendy v konceptu Průmysl 4.0 na reálných ukázkách technologií a referenčních projektech.

 

 

„Inovátorského hackathonu se mohou zúčastnit nadšenci zapálení do IoT, práce s daty v průmyslu a chytrých technologií. Umožníme jim například přístup k datům z vyvažovacího tunelu pro turbíny, který je umístěn v brněnském závodě Siemens Turbomachinery,“ říká František Podzimek, MindSphere Business Developer a dodává: „Na místě budou k dispozici mentoři z německého vývojového týmu MindSphere, kteří budou účastníkům k dispozici během celého hakckathonu a budou s nimi sdílet své zkušenosti a podporovat je při hledání řešení na předem definované průmyslové výzvy.“

 

Účastníci získají jedinečnou příležitost prezentovat svá unikátní řešení před českými lídry v oblasti průmyslového IoT jako jsou Siemens, ŠKODA AUTO, Skanska, SKF, Atos, E&Y, E.ON a Unicorn. Nejlepší aplikace vyhraje 100 000 Kč.

Přihlašovat se mohou jednotlivci i týmy, kteří budou, ve spolupráci s mentory realizovat své vize v rámci výzev:

  • 1. Zoptimalizuj budovu
  • 2. Zdokonal turbínu
  • 3. Zrychli výrobu
  • 4. Zlepši údržbu
  • 5. Zefektivni elektrárnu
  • 6. Propoj pracovní prostor
  • 7. Zadej svůj IoT problém

Přihlášky na hackathon je možné posílat do středy 20. února 2019 přes webové stránky www.iotea.cz. Do hackathonu se může přihlásit až tříčlenný tým nebo jednotlivci od 15 let. Z registrovaných účastníků vybere porota 16-20 týmů, které budou mít příležitost své výzvy v rámci akce vypracovat. V sobotu 9. března 2019 proběhnou prezentace jednotlivých soutěžních týmů, kdy představí svá řešení na vybranou výzvu/problém před odbornou porotou složenou ze zástupců všech partnerů. Krom hlavní výhry budou předány partnerské ceny výhercům, které si zvolí jednotliví partneři. 

„Za společnost Siemens budeme předávat poukaz na networkingový večer s vybranými zákazníky a následnou návštěvu technologického veletrhu Hannover Messe. Ta se uskuteční v doprovodu zástupců naší společnosti, výherci se budou moci seznámit s nejnovějšími inovacemi v průmyslových technologiích a diskutovat s nejvyššími manažery z německé centrály.“ říká František Podzimek. „Tato cesta výhercům umožní navázat nové kontakty a spolupráci se zástupci českého průmyslu.“

www.iotea.cz

Hodnocení článku: 

Komentáře