Jste zde

Hannover Messe 2019 ukáže, kam míří automatizace

IAMD-Integrated Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply, ComVac a Research & Technology. Již názvy jednotlivých veletrhů i představený program veletrhu budí pozornost.

Tuzemské veletrhy v oblasti technologií se vznášejí ve vakuu. Návštěvníkům musí stačit fakt, že veletrh je a o jeho návštěvě rozhoduje často jen účast spřátelených firem.

Německý pořadatel veletrhů Deutsche Messe jde jinou cestou – silná témata, bohatý doprovodný program i odborná fóra firem jsou spolu s atraktivitou německého trhu zárukou, že návštěva stojí za to. Veletrhy Hannover Messe se v průmyslové oblasti dostávají mezi světovou špičku a kromě evropského trhu určují trendy i v jiných regionech. Nezřídka se stává, že témata se Hannoveru se s půlročním zpožděním objevují na konferencích a veletrzích v Asii nebo Americe.

IAMD 2019: Všechna řešení pro chytrou továrnu

Chytrou senzoriku, inteligentní řešení pohonu, modulární výrobu, automatizaci v logistice nebo komplexní řešení pro inteligentní výrobu – to všechno včetně těsné souhry s automatizací, technikou pohonu a fluidní technikou, softwarem a IT ukáže  v dubnu pod heslem „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ vedoucí světový průmyslový veletrh HANNOVER MESSE. Ve čtrnácti halách veletrhu HANNOVER MESSE půjde od 1. do 5. dubna především o   Integrated Automation, Motion & Drives (IAMD).

Mezinárodním průmyslem hýbe v roce 2019 více než kdykoliv dřív integrace, digitalizace a propojení sítěmi.  V rámci IAMD budou prezentovány všechny stavební kameny a řešení pro továrnu budoucnosti: automatizace výroby a procesů, průmyslové IT, chytrá technika pohonu, inteligentní hydraulika a pneumatika. V popředí zde stojí jedno hledisko: Industrial Intelligence – vedoucí téma veletrhu HANNOVER MESSE 2019. Umělá inteligence a strojní učení zajišťují, aby nedocházelo k přerušení výroby, aby byla výrobní zařízení využívána efektivněji a souhra v chytré továrně fungovala ještě lépe.   

Velká část z více než 200 000 odborných návštěvníků bude mít v dubnu v Hannoveru před očima jasný cíl: vlastní výrobu vybavit nejnovější automatizační technikou a zajistit její digitalizaci. To platí pro veškerý odběratelský průmysl. Digitalizace otevírá zcela nové možnosti a zajišťuje přední místo v konkurenci. 

„V centru pozornosti na IAMD jsou řešení automatizace pro integraci, digitalizaci a inteligentní propojení průmyslových technologií sítěmi, “říká Arno Reich, Global Director IAMD v týmu veletržní správy HANNOVER MESSE. „Představí se zde také světová špička techniky pohonu a fluidní techniky a proběhnou zde diskuse o trendech na trhu a v technologiích.“

Více než půl roku před začátkem veletrhu HANNOVER MESSE si své místo na veletrhu napevno zajistily přední firmy na trhu, jako například Siemens, ABB, Festo, Bosch Rexroth, Schneider Electric, Phoenix Contact nebo Beckhoff. Inteligentní řešení pro techniku pohonu a fluidní techniku ukážou kromě jiných SEW EURODRIVE, Schaeffler, Continental,  Aventics, Hydac, KTR, Parker Hannifin, Trelleborg nebo ZF Friedrichshafen.   

Kdo chce svou výrobu vybavit nejnovější robotizační technikou, najde v Hannoveru všechny přední firmy trhu, mezi nimi například FANUC, KUKA, Yaskawa, Kawasaki, Universal Robots, HIWIN a Mitsubishi. Tato oblast rok od roku roste a odráží aktuální stav spolupráce mezi člověkem a robotem. Heslo zní coboty – robot se už dávnou stal pro člověka kolegou a nikoliv jeho konkurentem.  Zvláštní inovativní řešení robotiky budou opět vyznamenána cenou ROBOTICS AWARD.

Srdcem integrovaného, sítěmi propojeného a inteligentního průmyslu je rovněž senzorika. V energetické technice, strojírenství ani v elektrické mobilitě v rámci Průmyslu 4.0 to bez senzoriky nejde. Stala se spojujícím tématem veletrhu HANNOVER MESSE. Působivým způsobem to zde doloží také přední společnosti, jako například   ifm electronic, SICK, Pepperl + Fuchs, Hans Turck  Balluff.

Kromě stánků firem čeká na odborné návštěvníky opět bohatý doprovodný program s mimořádnými prezentacemi a fóry.  Sem patří HANNOVER MESSE PUMP PLAZA, oblast Wireless, M2M & IoT,  Application Park jako centrum výrobců robotů, firem zabývajících se vývojem softwaru a průmyslovým zpracováním obrazu, nový pavilón SME, kde menší a středně velké firmy představí svá řešení pro Průmysl 4.0. O to půjde také během nového fóra Motion & Drives a etablovaných fór  IAMD a fóra Automation a Průmysl 4.0.

HANNOVER MESSE – Get new technology first!

HANNOVER MESSE je přední světový průmyslový veletrh. Jeho vedoucí téma „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ představuje dopodrobna digitalizaci výroby a energetických systémů.  Vedle šesti vedoucích veletrhů - IAMD-Integrated Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply, ComVac a Research & Technology - zahrnuje zvláštní oblasti pro startupy a témata věnovaná práci a profesní kariéře. Program veletrhu doplňuje více než 90 konferencí a fór. Příští veletrh HANNOVER MESSE se uskuteční od 01. do 05. dubna 2019 v Hannoveru. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2019 je Švédsko.

www.hannovermesse.de/home

Hodnocení článku: