Jste zde

Connected Supply Chain Solutions – příležitost pro internet věcí a smart technologie

Podle ankety odborníků poradenské společnosti BearingPoint se osm z deseti výrobních podniků v Německu, jejichž činnost se zaměřuje na Supply Chain, už zabývá tématem Connected Supply Chain.

Rychlost odbavení, přesnost práce, sledování zboží, efektivita přesunů, počet naskladněných a vyskladněných položek, palet nebo boxů za hodinu. To je několik obecných kritérií, které řeší odvětví dopravy, logistiky a firmy v rámci svého dodavatelského řetězce i interního pohybu materiálu.

Zároveň firmy musí zvládnout rostoucí propojení firem mezi sebou a závislostí na přesunech zboží a dílů mezi závody. Pokud si chtějí firmy zachovat konkurenceschopnost, musí svůj  Supply Chain propojit a digitalizovat nad rámec svých podniků. Mnoho podniků stojí před otázkou, jak zrealizovat logistické koncepce 4.0. Veletrh CeMAT na to odpovídá. Důraz přitom klade na souhru mezi průmyslem 4.0 a logistikou 4.0.


Čtenáři automatizace HW.cz na CeMAT se vstupenkou zdarma!

Veletrhy CeMAT a HANNOVER MESSE zaplní od 23. do 27. dubna 2018 celé výstaviště v Hannoveru a ukážou, jak funguje továrna budoucnosti a jak k tomu přispívá intralogistika. Jak funguje souhra mezi oběma veletrhy, zažijí návštěvníci například během přehlídky Logistics Experience Hub. Více než 30 vystavovatelů veletrhů CeMAT a HANNOVER MESSE zde představí aktuální technologie v různých oblastech Supply Chain a pomocí zcela konkrétních příkladů ukážou, kde se využívají koncepce logistiky 4.0 už dnes. Společnost Jungheinrich například představí téma vychystávání, společnost SMI Handling Systems předvede, jak funguje manipulace produktů pomocí vakuové techniky, společnost Copal představí inovativní řešení vykládání a paletizaci kontejnerů, Pepperl+Fuchs bude informovat o řešeních identifikační techniky a odborníci na Wearable-Computing ze společnosti Unimax ukážou řešení Augmented-Reality. Podnik HARTING představí pro průmysl 4.0 své řešení MICA (Modular Industry Computing Architecture) a vysvětlí, jak je možno digitalizační projekty rychle a jednoduše realizovat přímo na zařízeních a strojích.

V rámci konferenčního programu veletrhu budou představena také řešení, která na chytré technologie navážou v budoucnosti. Zatímco tématem amerického trhu je využití dronů pro cokoli, evropské firmy řeší spíše využití autonomních robotů a vozidel v rámci logistických a výrobních závodů.

Startupy na veletrhu CeMAT

Na veletrhu CeMAT dostanou vlastní platformu výstavní oblastí Young Tech Enterprises. Hlavní stánek Young Tech Enterprises se nachází v roce 2018 v hale č. 17, která je na veletrhu HANNOVER MESSE křižovatkou pro startupy. Výstavní plochu tu doplní fórum, Pitches, Matchmaking-Events a workshopy.

Fórum Young Tech Enterprises zahrnuje přednášky a prezentace startupů i sítí startupů, inkubátorů a analytiků trhu. Soutěž „Startup Pitches @ Young Tech Enterprises“ zve mladé podniky ke krátké a přitažlivé prezentaci jejich produktů. Zakladatelé firem budou soutěžit o peněžité a věcné ceny a usilovat o pozornost médií a investorů.   

www.cemat.de/

Hodnocení článku: