Jste zde

Průmysl 4.0 se již chystá na další stupeň

Digitální propojení průmyslu, energetiky a logistiky pokračuje. Hranice jednotlivých branží se stírají, produktivita stoupá, vznikají nové obchodní modely. V dubnu 2018 zahájí veletrhy HANNOVER MESSE a CeMAT další stupeň Průmyslu 4.0.

Digitalizace ve výrobě, digitálně propojené energetické systémy a inteligentní logistická řešení radikálně změní náš způsob práce, naše hospodářství a náš život. Člověk a stroje, to jsou základní pilíře továrny budoucnosti. Její celý potenciál se však uplatní až s digitálním propojením. „Souhra automatizační techniky, platforem a strojového učení posouvá Průmysl 4.0 na další stupeň,“ říká, Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „Hlavní téma veletrhu ‚Integrated Industry – Connect & Collaborate’ umožní návštěvníkům z celého světa prožít, jak digitální propojení v průmyslu vytváří zcela nové formy hospodaření, práce a spolupráce. Výsledkem je větší produktivita, inovativní pracovní místa a nové obchodní modely.“

Machine Learning, platformy a průmyslové digitálně propojené roboty

Výrobní technika je čím dál tím výkonnější, průmyslové platformy IT se prosazují na trhu, dodavatelské firmy jsou se svými zákazníky digitálně propojeni. Díky řešením strojového učení - Machine-Learning - jsou stroje a roboti schopní rozhodovat.

„Veletrh HANNOVER MESSE je místem, kde lze zažít razantní rozvoj Průmyslu 4.0. a jeho přínos,“ zdůraznil J. Köckler. „Díky účasti předních výrobců automatizační techniky, nejvýznamnějších světových výrobců robotů a globálních koncernů v oblasti IT a vývoje softwaru je Hannover globálním hotspotem Průmyslu 4.0.“

Také výrobní a logistické procesy jsou spolu stále těsněji inteligentně propojeny, aby byla výroba ještě efektivnější a flexibilnější a díky tomu i s nižšími náklady. Na veletrhu CeMAT lze všechny tyto faktory a jejich souhru zažít. „Vzhledem k razantnímu propojení logistiky a výrobních procesů nabízíme návštěvníkům z celého světa nebývalý přehled logistických řešení pro budoucnost,“ doplnil J. Köckler.

Energie pro výrobu a elektrické sítě pro e-mobilitu

Digitalizace mění také energetický trh. S inovativními technologiemi jsou energetické systémy flexibilnější, jednotlivé sektory jsou inteligentně propojené se zapojením nových účastníků trhu. Výstavní oblast veletrhu HANNOVER MESSE, která je věnovaná energetice, přinese informace nejen o tom, jak mohou průmyslové podniky efektivním využíváním energie ušetřit náklady a přispět k ochraně klimatu, ale rovněž, jak se může podařit obrat v energetice. „Digitalizace průmyslu, energie a logistiky postupuje rychlým tempem,“ řekl J. Köckler. „Dopad tohoto vývoje se ale neomezuje jen na jednotlivé branže nebo trhy. Týkají se naší společnosti stejně jako globálního hospodářství a budoucího světa práce. Kdo chce využít šanci a spoluutvářet budoucnost, nesmí v Hannoveru chybět. Jen na veletrhu HANNOVER MESSE je v plné šíři představena digitalizace a digitální propojení průmyslu, energetiky a logistiky.“

HANNOVER MESSE – Get new technology first!

Nejvýznamnější světový průmyslový veletrh se uskuteční 23. - 27. dubna 2018 v Hannoveru. Jeho hlavní téma „Integrated Industry“ dělá z veletrhu HANNOVER MESSE globální hotspot všech témat, která se týkají digitalizace výroby (Průmysl 4.0) a energetických systémů (Integrated Energy). Je spojením pěti vedoucích veletrhů na jednom místě: Industrial Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply a Research & Technology. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2018 je Mexiko.

CeMAT – přední světový veletrh intralogistiky a řízení dodavatelského řetězce

Veletrh CeMAT se koná každé dva roky společně s veletrhem HANNOVER MESSE. Příští veletrh CeMAT se uskuteční 23. - 27. dubna 2018. Představí se zde celá branže od inovativních energeticky úsporných vysokozdvižných vozíků a dílenských pozemních dopravních prostředků, komplexních plně automatizovaných přepravních systémů, jeřábů, zvedací techniky a zvedacích pracovních plošin, regálových a skladových systémů až po nejnovější řídicí systémy a inovace v oblasti Logistics IT. Na veletrhu CeMAT jsou zastoupeny všechny oblasti intralogistiky. Paletu výstavní nabídky doplní Auto-ID systémy, robotizovaná logistická pracoviště a balící technika využívaná v intralogistice.

Čtenáři Hw.cz mohou získat bezplatné vstupenky  na veletrhy HANNOVER MESSE a CeMAT!

www.cemat.de 
www.hannovermesse.de

Hodnocení článku: