Jste zde

Digi-Key zavádí potisk na páskované produkty

Digi-Key Electronics spustila vylepšenou funkci sledovatelnosti Part Tracing, která umožňuje tisknout informace přímo na stříhané pásky. Tato služba zjednoduší identifikaci dílů ve skladech, při přípravě výroby i výrobě samotné.

 Digi-Key zavádí značení pro vybrané produkty, dodávané na stříhaných páscích, aby se zlepšila sledovatelnost a usnadnilo vizuální ověření produktu stříhaných pásků. U páskovaných produktů, je sledovatelnost obecně problematická. Jakmile je část součástek odstřižena z cívky, případně vybalena z označeného pytle od distributora, stává se noční můrou systému řízení kvality a je obtížné jej identifikovat, zvlášť v prostředí, kde vedle typu často rozhoduje i výrobní šarže, třída přesnosti, atd.

Vzhledem k tomu, že Digi-Key ročně dodává svým zákazníkům stovky kilometrů páskovaných produktů, rozhodla se firma najít řešení. Je jím potisk, aplikovaný přímo na nosné pásce. Vedle typového označení a výrobní série budou k dispozici i další informace, které bude možné ověřit také v trasovacím portále Digi-Key Traceability portal. Digi-Key je prvním distributorem v oboru, který nabízí tuto úroveň přizpůsobení a vylepšení. Již v červnu 2021 bude potisk k dispozici pro více než 36 000 součástek, dodávaných na nosné pásce 8mm.
Obsah potisku si zákazník může individuálně vybrat při sestavování objednávky. K dispozici jsou číslo objednávky, faktury, řádková položka (podrobné ID), datový kód, kód šarže, číslo dílu Digi-Key, číslo dílu výrobce, název výrobce, množství, země původu, popis katalogu, reference zákazníka. Limitem je samozřejmě počet objednaných součástek, tentokrát přepočtený na délku pásky. Objednávky musí mít minimální délku 200 mm, což odpovídá 50 dílům pro pásku s roztečí 4 mm, nebo 100 dílům pro pásku s roztečí 2 mm. Informace o trasování součásti budou vytištěny v angličtině.

Trasování dílů je nyní k dispozici na 8 mm papírových páskových produktech a nabídka se bude časem rozšiřovat. Digi-Key bude pečlivě sledovat poptávku zákazníků a zvažuje přidání dalších položek a velikostí pásek do nabídky. Tato služba je poskytována bez dalších nákladů, pokud jsou splněna požadovaná minima objednávky.

www.digikey.com 

Hodnocení článku: