Jste zde

Jediný veletrh jarní sezóny skončil s rozpaky

Na začátku února proběhl veletrh Embedded World. Byl to jediný z mezinárodních veletrhů v oboru, který se otevřel v řádném termínu. Devět stovek vystavovatelů přišlo navštívit méně než čtrnáct tisíc lidí.

Ve srovnání s rokem 2019, kdy Embedded World navštívilo přes 31000 lidí, jde o výrazný úbytek. Stejně jako v případě vystavovatelů, kterých bylo o 200 méně. Naplno se tak projevila nervozita mezinárodního obchodu, který již v té době začínal vytvářet restrikce v cestování pro své zaměstnance. Řada firem s globálním působením potom svoji účast zrušila z důvodu odpovědnosti vůči svým zaměstnancům i proto, že nemohli počítat s účastí svých expertů z asijských zemí.

Thomas Preutenborbeck, člen správní rady NürnbergMesse situaci okomentoval: „ Z pohledu NürnbergMesse mezinárodní výstava nabídla ambivalentní obraz. Na jedné straně jsme obdrželi zprávy od vystavovatelů, kteří hodnotili průběh výstavy jako dost nevyhovující, a na druhé straně došlo k pozitivní reakci od společností, které během tří dnů vedly mnoho cenných diskusí. Nakonec přišlo do Norimberku více než 900 vystavovatelů a tisíce návštěvníků. Chtěli bychom jim za to poděkovat a samozřejmě jsme zmeškali všechny, kteří nepřijeli nebo nemohli přijít.“

https://www.embedded-world.de/

Hodnocení článku: