Jste zde

Kvalitní podpora ušetří zákazníkům čas i peníze

Technická podpora je heslem, které distributoři často uvádějí ve svých marketingových materiálech. Málokdy se ale dozvíme, jak podpora ve skutečnosti vypadá a co zákazníkům přináší. Požádali jsme proto jednoho z aktivních distributorů, firmu SOS electronic, aby nám přiblížila její program technické podpory.

Jako u každé firmy se i u SOS electronic technická podpora vyvíjela. Během několika let se z fáze řešení problémů se součástkami dostala na úroveň podpory vývoje aplikací, kterou využívají i renomované firmy.  Důvodem není nic menšího než čas a cena vývoje. Když se při návrhu nového systému vývojář orientuje přímo na konkrétní obvody určitého výrobce, často se mu do cesty staví bariéry v podobě dostupnosti vývojového kitu, referenčních aplikací i jejich ceny. Ani překonání těchto překážek mu ale negarantuje to, že vybraný obvod je 100% nejvhodnější právě pro jeho aplikaci.
 
Aplikační inženýři u SOS electronic mají rozsáhlé zkušenosti, protože sami byli vývojáři v praxi (a někteří dosud aktivními vývojáři jsou!). Navíc se  orientují v širším portfoliu součástek od několika výrobců a tak mohou vývojáři již v této fázi nabídnout více řešení s různou úrovní dostupné aplikační podpory a také s různými cenami.  Z praxe znají u SOS řadu případů, kdy zákazníkům takto ušetřili několik měsíců vývoje.
 

Jako autorizovaný distributor řady světových značek má SOS electronic také nadstandardní přístup k podpoře poskytované přímo výrobci součástek. Několikrát se stalo, že na řešení problému u zákazníka technici SOS electronic potřebovali pomoc výrobce. Ten neprodleně posadil svého odborníka do letadla a společně řešili zákazníkův problém přímo na místě.  

Rešerše a porada s týmem podpory u distributora může firmě již v prvopočátku ušetřit řadu pozdějších problémů nejen při vývoji ale i při sériové výrobě. Tím, že technici SOS electronic zajišťují podporu vždy ucelené řadě řešení, například osvětlení, datové komunikace, senzorových řešení nebo napájení, mají rozsáhlé zkušenosti s kompatibilitou různých systémů, s vývojem dostupnosti komponent a cen u jednotlivých výrobců. Zákazníkovi tak mohou doporučit nejvhodnější řešení s ohledem na sériovost výroby a předpokládanou délku výroby produktu. Všichni, kdo redesignovali produkt z důvodu nedostupných součástek mohou potvrdit, že by si tuto zkušenost rádi ušetřili. Několik korun, které v počátku uspoří na součástkách se později může změnit ve statisícové náklady na redesign, případně v obchodní ztrátu v řádu miliónů.

Do procesu obchodu tak technická podpora SOS electronic vstupuje nejčastěji již na jeho počátku. Stálí zákazníci většinou konzultují své projekty již na začátku vývoje. Někdy tento krok vyvolá obchodní zástupce SOS, který s firmou komunikuje a nalezne jakoukoli otázku, která potřebuje řešení. Aplikační inženýři v SOS electronic mají dostatečnou kapacitu na to, aby nalezli řešení a odpověděli na otázky zákazníků. Často díky tomu, že vědí kam sáhnout pro odpověď, poradí okamžitě a zákazník tak nemusí na nic čekat.

Zajímavou součástí podpory u SOS electronic jsou také Pizza workshopy. Jsou to tematicky zaměřená školení, na kterých se můžete naučit více o praktických vlastnostech různých součástek a modulů, získat informace přímo od výrobců pro jejich nejlepší využití v praxi a především si vše přímo na místě vyzkoušet na jednotlivých modulech. A proč Pizza Workshop? Z jednoduchého důvodu. V SOS electronic si přejí, abyste se cítili příjemně, vývojářsky. Proto se tyto workshopy nesou ve znamení pohodlí a uvolněné neformální atmosféry. Neformální oblečení, otevřená diskuse, místo formálního oběda prostě pizza a soft drinks.

Jarní workshop byl věnován síťovým technologiím Lantronix. Příští Pizza workshop se uskuteční již 16. října a představí  GPS a GPRS moduly.
Hodnocení článku: 

Komentáře

Onehda jsem si u nich nechal poradit graficky displej EADG. Vedel jsem co chci a ze chci touchscreen, grafiku, podsviceni,.... Ja se v skladacce displeje ztratil tak jsem si to nechal poradit co si mam presne objednat aby to bylo to co chci. Radil clovicek ze Slovenska.

Vyzvedl jsem si to v brne. Vsechno, touchscreen, podsviceni bylo,.... az na displej. Vzhledem k tomu ze jsem nevedel jak to vypada, musel jsem jim verit. Az doma jsem zjistil ze nemam samotny displej.

Pak se na me oborili brnaci ze kdyz jsem si objednal banany, tak jsem dostal banany, a ja ze jsem si objednal banany pac mi to bylo od nich dopruceno.

Od te doby sosaky v brne nemusim. Pokud nebudu muset, kupuji jinde. Ty prochazky zamestnancu po firme to je fakt zazitek. A pamatuji jejich sklad kdyz zacinali!!!
Takze ty pindy o peci o zakazniky vyvolavaji ve me jenom smich.

No ale neustalym zvysovani pece o zakazniky se z toho stala pekna nesvepravna garazova firma.

Sajmir

Ono by to asi chtelo slyset i druhou stranu, nechci se zastavat, nepoznam fakta ... Je pravda, že před takovými 4-5 lety to ještě pokulhavalo, ale myslim ze kluci dělají obrovsky pokroky :) Moje posledni skusenosti zase pouze dobre, lidsky pristup, poradí a kdyz i nevedí, tak prijdou i s clovekem od vyrobce.

Dobrý den,
nezasahuji často do diskuzí na téma spokojenost někoho po uskutečnění jednoho nákupu, vždy jde o určitou individualitu. Mohu však reagovat na to kam SOS pokročilo za mého cca 18-tiletého působení v oblasti nákupu součástek. Tato společnost dělá svůj obor velice dobře, poslední 2 roky cítím zvýšenou aktivitu a vzrůstající podporu vývojářských týmů .
Takže pokud by se mne někdo zeptal neměl bych problém s doporučením této společnosti- jen tak dál!

Jiří Krejčí

Dobry den p.Sajmir,

Kedze ste svoj komentar uviedli bez Vasej emailovej adresy a moznosti odpovedat Vam individualne, urobim tak takto verejne.

Ano, v historii kazdej firmy sa vyskytnu spojokoni ale aj menej spokojni zakaznici. Nerad by som sa pitval v minulosti, neviem do akeho casoveho momentu sa vztahuje to „onehda“. Ak doslo ku chybe v komunikacii, mrzi nas to a ospravedlnujeme sa za nu. Chyby sa stavaju vsade a je ludske si ich priznat a zapracovat na ich naprave. To sme si uvedomili a...

...naozaj pracujeme na skvalitneni nasho zakaznickeho pristupu a mnohe fakty potvrdzuju, ze to nevedie ku garazovej firme. Najmä v nasej ceskej dcerskej spolocnosti sme urobili velky kus prace a dovolim si tvrdit, ze pod vedenim nasho country manazera Pavla Kratkeho sme nasmerovali nasu „lod“ spravnym smerom.

Ved vyskusajte nasu technicku podporu teraz. Alebo pridte sa pozriet na niektory z nasich technickych Pizza Workshopov (http://www.soselectronic.cz/?str=968&code=3yJCvRy1f3k). Tie totiz zatial znu uspech v kazdej krajine, v ktorej sme ich zrealizovali. A hoci este oficialne sme na ten oktobrovy pozvanky ani nezverejnili, uz mame polovicu kapacit zaplnenych. Ale ak sa na niektory z nich zaregistrujete Vy, mate prednostne miesto rezervovane :)

Dajte nam sancu Vas presvedcit, ze sme nabrali spravny kurz k Vam – nasim zakaznikom :)

Dakujem.

Rastislav Talarovic
marketing manager

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.