Standardy pokrývají požadavky, architekturu, specifikaci API, bezpečnosti a napojení na běžné protokoly CoAP, MQTT nebo http. Původní Release 1, vydaná zhruba před rokem byla použita poskytovateli služeb v Jižní Koreji a v Evropě pro projekty smart city a dopravních systémů.
Na aktuálním oznámení je patrná časová tíseň, ve které se skupina ocitá, díky tlaku nových protokolů a dalších zájmových skupin. Zpráva slibuje, že očekávaná Release 2 přinese „Future-Proof“ platformu, což je vzhledem k současnému stavu velmi smělé. Předpokládaná kompatibilita s ekosystémy AllSeen Alliance, OCF a OMA LightWeightM2M ukazuje, kde skupina cítí největší deficit.
Skupina je zajímavá tím, že sdružuje nebývalé množství firem, které se podílejí na budování infrastruktury veřejných sítí. Mezi 232 členy najdeme například Alcatel, AT&T, Ericsonn, Cisco, Vodafone, Verizon nebo k našemu překvapení i ČTÚ. Odtud lze vytušit, kde se oneM2M uchytí. Polovodičový průmysl zastupují Infineon, Freescale (dnes již jen NXP), Qualcomm, Samsung Semiconductor a ST Microelectronics. Oblast automatizace je reprezentována mimo jiné jmény Rohde Schwarz, Omron, Panasonic, Robert Bosch a Schneider Electric.