Jste zde

Nové distribuční centrum Digi-Key spouští provoz

Nejmodernější technologie je připravena odbavit přes 70 tisíc objednávek a zásilek denně. Podívejme se, co dalšího o distribučním centru prozradí čísla.

Celková skladová plocha Digi-Key stoupne na zhruba 278 tisíc čtverečních metrů. Automatizace skladu kombinuje vozíky, vedené po drahách s automatickým dopravníkem s délkou přes 40 km. Lidská ruka se dotkne komponent pouze tam, kde je to pro vychystávání zakázky nutné. Přestože primárním účelem nového centra bylo zvýšení kapacity, při návrhu vybavení bylo myšleno i na redundanci, která má zajistit hladký provoz i v případě částečného výpadku některé z linek.  Pro Digi-Key je i toto téma důležité, protože v minulých letech obrat firmy výrazně vzrostl (65% v roce 2021 a předpoklad 25% v roce 2022) a dobrou reputaci chce udržet.  

Při přestřižení pásky byla symbolicky použita páska pro přípravu lineárního balení součástek.

Kromě samotné skladové kapacity se nové centrum přizpůsobilo také potřebám více než tisíce zaměstnanců, kteří se budou starat o jeho provoz i samotnou logistiku. Moderní zázemí počítá nejen se stravováním, ale také s místnostmi pro matky po mateřské, relaxačními pokoji i s parkem a komunitní zahradou.

digikey.com 

Hodnocení článku: