Jste zde

Nový web nabídne startupům v elektronice víc než návod na přežití

Do svého nového projektu pro startupy zapojil distributor Digi-Key nejen experty, ale také prestižní Startups Magazine a svými radami přispěla zakladatelka firmy Adafruit.

S byznysovou stránkou rozjezdu firmy pomůže startupům řada projektů a agentur, spolupracujících s investory, lektory nebo významnými manažery. Pokud ale začínající podnikatel potřebuje radu, týkající se jeho oboru, je množství dostupných zdrojů daleko užší. A co když jde o vývoj elektroniky?
S touto myšlenkou založil distributor Digi-Key Electronics svůj web pro startupy, který sdružuje zdroje, nástroje znalosti.
Digi-Key navíc přidává například manuál pro přežití Startups Survival Guide, připravený ve spolupráci s prestižním časopisem Startups Magazine. Na první pohled 10 jednoduchých kroků poskytne náhled na proces návrhu, prototypování přes výrobu až po technickou podporu s cílem zdůraznit předpoklady úspěšného projektu a pomoci překonat kritické body ve vývoji elektronického zařízení.

Digi-Key přitom vychází ze svých zkušeností s podporou vývojových projektů u stálých zákazníků i u desítek tisích startup projektů v minulých letech. Web i manuál Digi-Key umožňuje poučit se z jejich chyb i z jejich úspěchu. Do deseti bodů průvodce pro startupy přispěla také Limor Freid, známá jako Ladyada, zakladatelka firmy Adafruit a podělila se s tím, jak přistupovat k jednotlivým bodům. Adafruit, dobře známý i u nás, je jedním z nejlepších příkladů úspěšného startupu na poli elektroniky.

Užitečné nástroje zahrnují Roadmap Dashboard, interaktivní nástroj, který přehledně sdružuje dostupné zdroje pro jednotlivé kroky spolu s trasováním postupu. Vedle standardních obchodních aplikací  web nabízí například  Scheme-it pro jednoduché generování seznamu součástek a BOM listu, referenční platformy, nástroje pro návrh a objednávání desek plošných spojů  PCB Builder a DKRed, které zapojí firmu do  nabídky Marketplace na webu Digi-Key.

Podle Startups magazine je průvodce Survival Guide natolik originální a inspirujicí, že vedle elektroniky může pomoci firmám i v dalších oborech, takže jej zařadí i do tištěné verze časopisu.

Digi-Key startup web

Hodnocení článku: