Jste zde

Přinese čtvrtý celosvětový průzkum IoT zásadní novinky?

Farnell spustil čtvrtý globální průzkum v oblasti IoT. Dotazník představuje příležitost pro produktové designéry a systémové inženýry ve sféře internetu věcí (IoT) a průmyslového IoT podělit se o poznatky ohledně trhu.

Do průzkumu IoT pro rok 2022 společnosti Farnell se mohou zapojit inženýři, kteří pracují na řešeních IoT. Letošní otázky byly navrženy tak, aby umožnily opravdu hluboký vhled do odvětví IoT, a odpovědi na ně tak poskytnou lepší poznatky o technologiích, příležitostech a výzvách, kterým vývojáři řešení IoT čelí. Výsledky ukážou, jak se odvětví IoT každým rokem mění, a odhalí široké možnosti jeho využití a vývoje na trhu. Velká pozornost bude věnována porozumění neutuchajícímu vlivu, který má na rozvoj IoT onemocnění COVID-19. Během let 2020–2021 měla pandemie zásadní vliv na odvětví IoT, což vedlo k razantnímu nárůstu vývoje nových diagnostických systémů v oblasti zdravotnictví, automatizovaných testovacích systémů i lékařského vybavení s vylepšenou konektivitou. I na průmyslové systémy negativně dolehl celosvětový nedostatek výrobních komponent a problémy v dodavatelských řetězcích.

Hlavní výsledky průzkumu v roce 2021 odhalily rostoucí vliv IoT na průmyslovou automatizaci a zásadní roli řídicích aplikací v oblasti zprostředkování průmyslu 4.0. Tři hlavní segmenty, v nichž internet věcí nachází největší uplatnění, představují průmyslová automatizace a řízení (25 %), domácí automatizace (18 %) a umělá inteligence (12 %). Navzdory tomu, že je za klíčový trh pro internet věcí považována průmyslová automatizace a řízení, nová pozorování ukázala, že přechod na průmysl 4.0 nadále probíhá pomalým tempem, zejména kvůli bezpečnostním otázkám (32 %) a nedostatečné obchodní strategii (30 %), která brání přijetí a začlenění chytrých výrobních řešení. Bezpečnost byla i nadále nejdůležitějším aspektem, který musí vývojáři zvážit při svém návrhu (29 %), a zároveň se jedná o jejich hlavní zdroj obav (36 %), jenž je následován konektivitou a kompatibilitou. Průzkumy z let 20192020 ukázaly, že klíčem k urychlenému využití výhod IoT je interoperabilita a certifikace podle norem. 
Průzkum společnosti Farnell rovněž naznačuje, že příležitosti v odvětví IoT se budou i nadále objevovat v klíčových oblastech, jako je chytrá domácnost, průmysl a státní správa.

Průzkum bude probíhat od 10. ledna do 18. března 2022 a jeho výsledky budou vyhlášeny na jaře. Účastníci průzkumu (ze způsobilých zemí) se také mohou zapojit do soutěže, v níž mohou vyhrát:

  • Apple iPAD 10,2 palce
  • Dárkový poukaz Amazon v hodnotě 250 liber (nebo odpovídající hodnotě v místní měně)
  • Dárkový poukaz Amazon v hodnotě 50 liber (nebo odpovídající hodnotě v místní měně)

Chcete-li se zapojit do celosvětového průzkumu společnosti Farnell v oblasti IoT a zúčastnit se soutěže, klikněte sem
Své názory můžete sdílet online s hashtagem #IoTSurveyFarnell. Podmínky průzkumu v oblasti IoT a soutěže jsou k dispozici zde.

Hodnocení článku: