Jste zde

Renesas kupuje Intersil

Firmy bojují o místo v segmentech IoT a automotive, vývojáři a zákazníci už nechtějí hledat chyby ve spojení mezi součástkami a požadují komplexní systémy.

Internet věcí zatím nemá moc skutečných aplikací. V tabulkách analytiků ovšem zabírá hodně místa. Zatímco o jiných segmentech mlží, o IoT zveřejňují stále nové a vyšší odhady růstu trhu. Konkrétní čísla uvádějí na rok 2021,22 nebo 23, třeba to do té doby vyjde. Není tedy nic divného, že tato čísla řádně zatápí nejvyšším manažerům světových firem, kteří řeší, jak si z tohoto koláče také uzobnout a hlavně to, aby jim také neujel vlak. Ve chvíli, kdy Analog Devices kupovala Linear Technology, byl tento důvod trochu neveřejný, i když manažeři firem se jej později nebáli potvrdit. V případě Intersilu je již z oficiální zprávy firmy Renesas jasné, že důvodem této akvizice je IoT.

Vývojáři v případě IoT systémů hledají raději kompaktní design, zahrnující embedded procesor, RF část i napájení s garantovanými parametry a certifikací. Zatímco Renesas je silný na poli mikrokontrolérů a jednočipových systémů, doménou Intersilu jsou analogové obvody a power management. Obrázek ukazuje, jak se obě firmy doplňují.

Na stejné vlně se potom nesou požadavky ze segmentu automobilového průmyslu nebo průmyslových systémů. Renesas již několik let výrazně investuje do své platformy R-car pro automobilovou elektroniku, která má řešit senzoriku, bezpečnost i komunikaci s vysokým stupněm vnitřní bezpečnosti.

I když je Intersil obratem i počtem zaměstnanců výrazně menší než Renesas, bude jeho příspěvek do společné kasy výrazný. Na analogovém trhu mu patří páté místo, hned za jmény Texas Instruments, Analog Devices+Linear Technology, Maxim a Cirrus. Pro firmy tak bude důležitý také tzv. cross-selling, kdy se budou snažit vzájemně protlačit ke svým klíčovým zákazníkům.

www.renesas.com

Hodnocení článku: