Jste zde

Rentgen jako komponenta pro jednoúčelové stroje

Produkt SCIOX Box přináší revoluci v použití RTG technologií v automatické výrobě. Je vhodný pro rentgenování různých typů elektromechanických komponent či jiných menších produktů. Jedná se o komponentu pro výrobce jednoúčelových strojů, kteří ji podobně jako kameru jednoduše zaintegrují do svého stroje.

Už jste někdy uvažovali použití rentgenové inspekce v jednoúčelovém stroji? Pokud ano, tak jste asi narazili na řadu komplikací s jejich použitím. Především je to složitá legislativa, nutnost návrhu stínění záření a další podobné složité činnosti. Nyní je tomu konec! Jediné, co stačí je umístit SCIOX Box do dosahu robota, který vloží zkoušený produkt dovnitř a můžete rentgenovat: jednoduše a bezpečně.

Technické parametry

  • Výkon rentgenu: 80kV / 0,3 mA
  • Rychlost pořízení snímku: až 66fps (dle zvoleného detektoru)
  • Velikost detekční plochy: až 103 mm x 154 mm
  • Vnitřní prostor pro předmět: Standardně průměr 180mm (lze na přání upravit)
  • Možnosti SW: Python, C/C++, Java, LabView, a další.
  • Potřebné napájení: 230V / 50Hz (na přání 120V/60Hz):
  • Rozměry přístroje: 516 x 332 x 703mm:
  • Hmotnost přístroje: 100 kg:
  • Dávkový příkon a požadavky na obsluhu: < 1μSv/h ve vzdálonesti 10 cm, Splňuje podmínky pro Drobný zdroj, dle vyhl. č. 422/2016 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Žádné speciální požadavky na obsluhu ani prostor

 

         

Jednoduchá instalace

Základní konstrukce přístroje SCIOX Box je kompatibilní s Al konstrukčními profily. Uchycení do stroje je tedy velmi jednoduché. Máme k dispozici i variantu s integrovanými profily na povrchu konstrukce, které ještě více zjednoduší použití. Pro připojení k PC stačí dva ethernet kabely, vyveden je kabel na majáček a kabel pro přívod 230V (120V).

Softwarová podpora

Pro komponentu SCIOX Box vyvíjíme vlastní software. V základu jsou dostupné knihovny pro jazyk C#. Jsme však schopni Vám dodat ovládací knihovny i pro další jazyky a prostředí jako například: Python, C/C++, Java, LabView, a další. Na přání Vám také navrhneme vyhodnocovací knihovny pro kontrolu konkrétních produktů a vad, které se na nich hledají. Případně je možné využít SMART verzi zařízení, která je doplněna o počítač, který se stará o vyhodnocení a Vám poskytne digitální výstup typu OK/NOK produkt. Použití komponenty je možné kdykoliv konzultovat našim týmem programátorů, kteří Vám pomůžou usnadnit integraci této komponenty.

       

Bezpečnost na prvním místě

SCIOX Box v sobě integruje kompletní stínění RTG záření. Robot, který vkládá produkty dovnitř SCIOX Boxu má na sobě dveře s bezpečnostním spínačem, takže bez zavření dveří a tím i uzavření stínění nelze rentgen spustit. Velkou výhodou je schválení komponenty jakožto „drobného zdroje“, který splňuje mezinárodní standardy. Díky tomu nemusí mít Vaše společnost povolení pro výrobu ionizujících zdrojů. Z vašeho pohledu je tak integrace této komponenty obdobně jednoduchá jako integrace kamery.

            

 

Na strojírenském veletrhu v Brně bude ke shlédnutí SCIOX Box v ukázkové aplikaci s robotickým ramenem Stäubli. Více informací naleznete na https://www.eledus.cz/sciox-box/

 

Hodnocení článku: