Jste zde

Rozlučte se s Linearem, navštivte Analog.com

Okamžik nostalgie je tady. Linear Technology zmizí ze světa, alespoň co se webu týká. A co není na webu, to dnes skoro neexistuje. Jak dopadne finální fáze propojení Analogu s Linearem?

Velká rošáda začala v létě 2016, kdy Analog Devices udělal velkorysou nabídku akcionářům Linearu. Ti na ni kývli a a vzniklo zajímavé spojení. Každá firma uměla něco jiného, takže spojení dává smysl. Na jaře 2017 přišel další krok, kdy všichni distributoři ADI začali prodávat produkty LTC. Tedy alespoň podle prohlášení ADI. K překvapení prodejců i zákazníků zůstalo jen u tohoto prohlášení, takže produkty bylo nutné hledat zvlášť, porovnávat na papíře a společné referenční návrhy také neexistovaly. V tomto bodě se to poněkud zaseklo a profitovali z něj jen distributoři, kteří již obě značky prodávali a vyhledávání a porovnávání měli na svém webu.

Teprve nyní Analog přichází s rozhodujícím krokem, jediným webem pod značkou Analog.com a slibuje, že zpoždění dožene. Pro vývojáře z praxe budou kritické následující body: vyhledávání, porovnávání parametrů a technická podpora v podobě referenčních návrhů, knihoven atd. Zejména v oblasti knihoven bude zajímavé sledovat, jak se architekti nového webu vyrovnají s rozdílným přístupem obou firem a zejména různým typem materiálů, které potřebují složité čipy a jednodušší součástky.  
Již nyní lze říci, že například hledání podle parametrů i struktura produktových kategorií nabídky odpovídá složitosti obsahu i jednoduchosti požadovaného přístupu – zde se nabízí myšlenka, že v Analogu se možná podívali na pár webů distributorů a původní web Linearu a model převzali.

Jak bude vypadat skutečná integrace produktů, tedy společné využívání produktů Analogu a Linearu, to budou muset posoudit vývojáři v sekcích Applications a Design Center webu Analog.com. V Analogu sice tvrdí, že „Linear and Analog, 1+1 > 2“, v jednotlivých sekcích to ale tak dobře zatím nevypadá.

 

Otázkou také je, jak dopadne migrace poměrně hojně využívaných personalizovaných účtů uživatelů, zejména pokud jde o MyLinear, který fakticky přestane existovat. Uživatelé účtů myanalog se zřejmě také dožijí překvapení.  Splní Analog svůj slib z úvodní stránky?

Tak či tak, autoři změn si dost věří a neplánují zadní vrátka pro cestu zpět. Do konce března se podívejte na web Linearu a rozlučte se s ním!

http://www.linear.com/ 
http://www.analog.com/

Hodnocení článku: