Jste zde

Spojení Renesas a Dialog přináší i výhodné kombinace produktů

Na konci srpna Renesas oznámil dokončení akvizice Dialog Semiconductor. Firmy okamžitě nabídly kombinaci svých produktů. První várka Embedded Computing + Analog + Power + Connectivity nabízí 35 kombinací.

Spojení firem v oblasti výroby polovodičů má vždy několik aspektů. Akcionáře zajímá, o kolik jim vzroste podíl, nebo kolik dostanou, zaměstnanci s napětím očekávají reorganizaci a zákazníci se pomalu připravují na změny v produktovém portfoliu.  
Prvním krokem, který sbližuje produktová portfolio bývá hledání synergie v podobě produktů, vhodných pro společné využití v aplikacích. A protože Dialog do Renesasu přinesl řadu povedených obvodů pro zpracování mixu A/D signálů, low power WiFi a Bluetooth čipů a řadu řešení pro řízení napájení a baterií, sada winning combinations je z této oblasti.
Mezi kombinacemi najdeme například:

  • 100 W Adaptér s technologií Power Delivery a bezdrátovým nabíjením
  • Smart Asset Tracking Label
  • Řešení pro Pulse Oximeter
  • Měřič přiblížení s rozsahem 0,15-10 m založený na ToF včetně mobilní aplikace
  • Smart Lock s Low Power Wi-Fi and BLE

Rozsah kombinací na webu Renesasu, respektive Dialogu, můžeme si vybrat, ukazuje, v čem jsou obě firmy dobré a co jejich nabídce dosud chybělo. Rozsah synergií je v tomto případě podobý, jako když v roce 2016 Analog převzal Linear a nabídne řadu bezpečných a ověřených kombinací pro embedded processing, zpracování signálů i power management.
Stejnou nabídku již najdeme u dvorních distributor, například Digi-Key.

https://www.dialog-semiconductor.com/applications/winning-combinations
https://www.renesas.com/eu/en/application/winning-combinations
digikey.com

Hodnocení článku: