Jste zde

Třetí celosvětový průzkum v oblasti IoT

Průzkum bude probíhat od 15. září do 1. prosince 2020 a respondenti se mohou zapojit do soutěže o ceny, ve kterém mohou vyhrát iPad Pro a dárkové poukazy Amazon.

Farnell i letos provede průzkum v oblasti IoT. V minulých letech souhrnné výsledky ukázaly zajímavé trendy, které s mírným zpožděním dorazily i na český a slovenský trh.

Průzkum umožňuje návrhářům produktů a systémovým inženýrům, kteří pracují v oblasti internetu věcí (IoT) a průmyslového internetu věcí (IIoT), vyjádřit se k nejnovějšímu vývoji na trhu a ovlivnit sortiment produktů a technických zdrojů, které společnost Farnell nabízí jako podporu pro tuto rozmanitou a rozvíjející se technologii.

Průzkum bude probíhat od 15. září do 1. prosince 2020 a jeho výsledky budou vyhlášeny na jaře roku 2021. Všichni účastníci průzkumu se také mohou zapojit do soutěže, v níž mohou vyhrát:

  • 11palcový iPad Pro
  • Dárkový poukaz Amazon v hodnotě 250 liber (nebo odpovídající hodnotě v místní měně)
  • Dárkový poukaz Amazon v hodnotě 50 liber (nebo odpovídající hodnotě v místní měně)

Do průzkumu IoT pro rok 2020 společnosti Farnell se mohou zapojit inženýři, kteří pracují na řešeních IoT. Letošní otázky byly rozšířeny tak, aby umožnily hlubší analýzu odvětví IoT, a odpovědi na ně tak poskytnou lepší přehled o technologiích, příležitostech a výzvách, kterým vývojáři řešení IoT čelí. Výsledky ukážou, jak se odvětví IoT každým rokem mění, odhalí široké možnosti jeho využití a vývoje na trhu a přiblíží, jak roste v procesu návrhu míra zapojení umělé inteligence (AI). Velká pozornost bude věnována porozumění dopadům, jaké má na rozvoj IoT onemocnění COVID-19. Na jedné straně může mít pandemie na průmyslové systémy negativní dopad, na straně druhé je však možné, že systémy lékařských diagnóz a automatizovaných testů zaznamenají intenzivní růst.

Klíčové výsledky průzkumu z roku 2019 poukázaly na to, že při procesu návrhu řešení IoT roste význam hardwaru. Konstruktéři uvedli, že využívají celou řadu běžně dostupných hardwarových platforem, které jim umožňují urychlit vývoj a zkrátit dobu uvedení na trh. Padesát čtyři procent vývojářů potvrdilo, že v současnosti používají jednodeskové počítače od značek jako Raspberry Pi nebo Arduino, které nabízejí zabudované vývojové platformy k okamžitému použití pro sestavování konečných produktů. Téměř polovina respondentů uvedla, že v roce 2019 použila při navrhování umělou inteligenci. Průzkumy z roku 2018 a 2019 ukázaly, že klíčem k urychlování využívání výhod IoT je i nadále interoperabilita a certifikace podle norem.

Výzkum společnosti Farnell také poukazuje na to, že možnosti IoT budou v následujících pěti letech neustále růst a mezi hlavní oblasti použití IoT budou pravděpodobně patřit automatizace domácností, automatizace a řízení průmyslu, chytré továrny a chytré budovy.

Chcete-li se zapojit do celosvětového průzkumu společnosti Farnell v oblasti IoT a zúčastnit se soutěže o ceny, klikněte sem.

Své názory můžete sdílet online s hashtagem #IoTSurveyFarnell. Podmínky průzkumu v oblasti IoT a soutěže jsou k dispozici zde.

 

Hodnocení článku: