Jste zde

Vyhlášení vítězů v soutěži Mobility 4.0 Challenge

Mobility 4.0 Challenge se věnuje inovacím v inteligentní mobilitě. Její první ročník, kterou pořádá inkubátor Software République, vyhrály startupy Wattpark, Geoflex a Vianova. Tito vítězové dostanou silnou podporu inkubátoru, aby urychlili vývoj svých projektů.

Členové inkubátoru Software République jsou Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics a Thales. Soutěže se zúčastnilo 150 projektů, ze kterých se 10 finalistů dostalo do užšího výběru, kde se začátkem prosince rozhodlo o vítězích. Porota vybrala tři startupy - Wattpark, Geoflex a Vianova, kteří se připojí k inkubátoru Software République od 1. února 2022.

Tři vítězné start-upy ročníku 2021 „Mobility 4.0 Challenge“ jsou:  

1. cena: WATTPARK

Wattpark je Airbnb nabíječek. Majitelům nabíjecích stanic umožňuje jejich sdílení a pronajímání. Pomáhá řidičům najít nabíjecí stanici, připojit se k ní a snadno zaplatit.

2. cena: GEOFLEX

Geoflex je provozovatel služeb vylepšující aplikace GPS / GNSS k dosažení bezpečného a přesného určení polohy až na 4 centimetry na zemi, na moři i ve vzduchu. Geoflex poskytuje univerzální hyper-geolokaci pro vlaky, auta, lodě, drony a chytré telefony a také pro doručování v chytrých městech.

3. cena: Vianova

Vianova navrhl algoritmus pro bezpečnost silničního provozu, který by mohl být přínosem pro města i pro motoristy. Tento algoritmus není zcela vyvinut, ale na konci vývoje by měl v reálném čase identifikovat nebezpečné incidenty na silnicích nebo vysoká rizika nehod v určitých oblastech.

 

Členové poroty také nominovali tři zvláštní ceny pro Parcoor , Pasqal a Search Mobility.

     

Další informace o soutěži Mobility 4.0 Challenge na https://www.challenge-software-republique.com/

Hodnocení článku: